ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

З початку року на «Харківському бронетанковому заводі» розпочали поглиблену модернізацію танків Т-64. Вже 11 машин готові…

Прочитаєте за: 3 хв. 17 Квітня 2020, 16:14

— Це лише зовні танк Т-64, а насправді ж він після сотень годин копіткої роботи фахівців у кількох цехах і на випробувальному полігоні став фактично іншою, сучаснішою бойовою машиною, — так розповідають про результати своєї роботи працівники Державного підприємства «Харківський бронетанковий завод».

На початку цього року харківські танкоремонтники розпочали поглиблену модернізацію танків Т-64.

— «Шістдесятчетвірка» — це основний бойовий танк, що перебуває на озброєнні Збройних Сил України. Наші танкісти воюють з ворогами на Донбасі здебільшого саме на ньому, захищаючи український народ і нас — робітників оборонки. Ми довго думали, як опанувати нову справу, оцінювали власні можливості, вивчали нові підходи тощо. В результаті з початком 2020-го дісталися нової виробничої висоти й нині модернізуємо танк Т-64, — розповів директор ДП «Харківський БТЗ» Вячеслав Стрелець.

За його словами, на сьогодні найактуальніші та найпріоритетніші напрями модернізації озброєння та військової техніки пов’язані з упровадженням сучасних систем управління озброєнням. Також значну роль відіграють засоби розвідки та прицілювання, автоматизації процесу управління рухом транспортних засобів і захищеність зв’язку. Всі ці та інші важливі моменти враховано в новому-старому Т-64.

Так, оснащення модернізованого танка комплексними системами управління дає змогу запобігати відхиленню від норми технічних параметрів основних систем машини та зменшує ризики відмови чи поломки. А наявність у модернізованій бронемашині сучасних засобів ураження противника дає змогу значно підвищити бойову ефективність.

Установлення на танку сучасної системи управління вогнем забезпечує інформаційну перевагу над противником завдяки збору та оперативному доведенню до всіх танкових екіпажів підрозділу точної й повної інформації про ситуацію на полі бою.

— Оснащення танка сучасними системами пришвидшує процес управління засобами розвідки та прицілювання зброї. Як наслідок, збільшується їхня живучість. Тож у противника залишається менше шансів на успіх під час протистояння з нашою «шістдесятчетвіркою», — зазначив директор підприємства.

Цього року із цехів заводу до українського війська направлено вже 11 модернізованих у Харкові Т-64, і відгуки про їхню роботу з військових частин надходять лише схвальні.

До речі, з першого року бойових дій на Донбасі харків’яни працюють не лише у стаціонарних умовах.

— З початку 2014-го у Харкові для потреб української армії ми відремонтували та модернізували близько 400 танків, — розповів Вячеслав Стрелець. — Ці та інші бронемашини ми обслуговуємо й поза межами заводу. Так, надходять замовлення з військ і наші рембригади виїжджають до розташування танкістів, зокрема й на Донбас. Там, на місці, техніку дефектують і по-максимуму ремонтують. Якщо ж проблема серйозна, то повертаємо танк на завод, щоб за короткий час поставити на хід.

Тільки у 2019-му харківські танкоремонтні бригади близько 30 разів побували в районі проведення ООС на Сході України, а протягом шести років таких поїздок було приблизно 250.

— Окрім модернізації Т-64, у нас є й інші амбітні плани, що спрямовані на посилення бойових можливостей танкових військ. Зауважу, що карантинні заходи не завадили нам забезпечувати Збройні Сили України технікою, а лише внесли певні корективи в графіки роботи працівників. У цілому колектив ДП «Харківський БТЗ» не збавив виробничих темпів, — додав Вячеслав Стрелець.

15
1

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram