ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

“УКРОБОРОНПРОМ” буде ліквідовано  

Прочитаєте за: 3 хв. 22 Квітня 2020, 13:18

У результаті реформи ДК «Укроборонпром» буде створено 6 галузевих холдингів навколо прогресивних підприємств Концерну, а сам «Укроборонпром» – ліквідовано. 

Про це розповів заступник Генерального директора ДК «Укроборонпром» та Голова Офісу Трансформації Концерну Роман Бондар в інтерв’ю для видання «Оборонно-Промисловий кур’єр».

Керівництво «Укроборонпрому» переконане, що  поточна модель управління Концерном має бути змінена, оскільки вона не забезпечує ефективне управління більше ніж сотнею розрізнених підприємств-учасників Концерну.

В «Укроборонпромі» готуються до створення щонайменше 6 галузевих держкорпорацій, навколо яких буде консолідовано підприємства за принципом галузевої синергії компетенцій: ракетобудівної, авіаційної, авіаремонтної, бронетанкової, радарних та морських систем. У Концерні створено Офіс трансформації та Стратегічний Комітет – обидві команди у тісній співпраці з керівниками підприємств уже розробляють галузеві стратегії, про це йдеться на сайті «Укроборонпрому».

«Наприклад, до складу бронетанкового холдингу під кодовою назвою ZIMM увійшли підприємства, які здійснюють ремонт, виготовляють компоненти, здійснюють дослідження та створюють кінцевий продукт. Такий собі повний виробничий цикл. Подібним чином будуть створені й інші галузеві холдинги, в основі яких будуть найбільш прогресивні та перспективні підприємства Концерну. Що стосується самого Концерну, то в тому вигляді та в тій ролі, в якої він створювався, він точно припинить існування. Ми вважаємо, що «Укроборонпром» має бути ліквідовано у результаті реформи», – заявив Роман Бондар.

Концепція реформи «Укроборонпрому» має дві частини, розповів Бондар: кінцеву цільову модель трансформації та перехідну модель – те, як компанія буде працювати з моменту прийняття необхідного законодавства. Протягом двох років «Укроборонпром» буде відігравати роль «центру управління польотами» для трансформаційних процесів та створення галузевих холдингів. Команда Концерну проведе корпоратизацію підприємств, здійснить оздоровлення проблемних активів, концентрує виробництва, реалізує надлишкове майно. У холдингах буде створено сучасну систему корпоративного управління, затверджено стратегію розвитку, програму капітальних інвестицій, продуктову лінійку, систему управління виробництвом та стандарти звітності.

«Після того, як корпорації буде створено, роль та значення «Укроборонпрому» точно зміняться. В цьому полягає стратегічна розвилка та ключове рішення, які держава повинна буде зробити. Питання можна сформулювати так: чи потрібна компанія, що управляє,   для галузевих оборонних холдингів? Якщо потрібна, то цій компанії можуть бути делеговані функції корпоративного центру, з фокусом на залучення фінансування, розвиток нових видів бізнесу, контроль над реалізацією стратегії, зв’язкам із державними органами і тощо. Якщо не потрібна, то частина цих функцій може бути передана органам влади або новому ЦОВВ, плани на створення якого існують в державі. Питання майбутнього «Укроборонпрому» необхідно вирішувати після створення нових галузевих холдингів, а не до них», – підкреслив заступник Генерального директора з трансформації.

При цьому, реформувати неефективну систему корпоративного управління державними оборонними підприємствами неможливо без зміни законодавчої рамки: ухвалення змін до ЗУ «Про особливості управління об’єктами державної власності в оборонно-промисловому комплексі» та прийняття нового ЗУ «Про корпоратизацію підприємств ОПК». За словами Бондара, сьогодні проєкти законів знаходяться на розгляді профільного комітету ВРУ і реформа «Укроборонпрому» напряму залежить від ефективності парламенту: «Без необхідних законів строк створення корпорацій складе близько 2,5 року. З ухваленням законів – реально впоратися за 6-9 місяців».

Більше про деталі реформи читайте у повній версії інтерв’ю Романа Бондара.

2
1
Читайте нас в Telegram