ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Харківському гарнізоні посилено профілактичні заходи з протидії поширенню COVID-19

3 Квітня 2020, 21:23
У Харківському гарнізоні посилено профілактичні заходи з протидії поширенню COVID-19

«На Харківщині епідемстан без змін, серед військовослужбовців та цивільних працівників ЗСУ інфікованих на коронавірус немає!» – саме так декілька разів на день у визначений час доповідають старшим начальникам офіцери оперативної групи, що створена на базі Харківського обласного військкомату із метою моніторингу та оперативного реагування на ускладнення ситуації через поширення країною коронавірусу COVID-19.

Очолює групу заступник військового  комісара Харківського обласного військкомату з морально-психологічного забезпечення  підполковник Микола Шарий.

– Із 17 березня працює наш маленький підрозділ, на який покладені великі та відповідальні завдання, – каже старший групи. – Нас лише декілька військовослужбовців, відряджених для роботи із різних відділів за рішенням військового комісара ХОВК полковника Юрія  Калгушкіна. Постійно тримаємо зв’язок із підпорядкованими РВК, обласною та районними комісіями щодо ліквідації надзвичайної ситуації тощо. Після збору та аналізу інформації про поточну обстановку стосовно поширення страшної недуги, узагальнюємо дані у вигляді доповіді за нашу зону відповідальності – тобто за всю область.

Також серед завдань офіцерів даної групи і контроль за виконанням військовими колективами заходів щодо протидії коронавірусній хворобі та ліквідації її наслідків.

У разі ж, якщо  епідемічна ситуація погіршиться, члени оперативної групи  візьмуть участь в організації управління силами та засобами Збройних Сил України, які залучаються до боротьби із коронавірусом COVID-19.

До речі, поступово в частинах та установах Харківського гарнізону посилюють профілактичні заходи та створюють більш жорсткі правила дотримання карантину.

Приміром, нещодавно у Харківському обласному військкоматі створено позаштатний дезінфекційний пост із широким спектром завдань та вагомими повноваженнями.

– У кожного воїна чи відвідувача біля входу чергові перевіряють температуру, а також обробляють їхні руки антисептиками, – пояснює старший медик оперативної групи старший сержант Олександр Калій. – Не меш ніж двічі на день дезінфікують спеціальним розчином підлоги, столи, стільці, ручки на дверях та інші предмети, так би мовити, загального користування. У разі невиконання цих простих правил, винні понесуть адміністративну чи дисциплінарну відповідальність, незалежно від посади.

Навіть автомобільна техніка перед в’їздом до військкомату проходить складний процес профілактичного «душу».

– Ми постійно отримуємо зі штабу оперативного командування «Схід» нові вказівки та правила щодо боротьби з коронавірусом, підготовлені на підставі останніх результатів вивчення хвороби. Ці дані ми негайно доводимо до командирів військових частин та установ. Так, до речі, знання предмета з бойової підготовки «захист від зброї масового враження» можуть допомогти і в боротьбі з COVID-19. Адже як там, так і тут – головне вберегтися від отруйного зовнішнього середовища та вміти користуватися засобами індивідуального захисту, – додав  підполковник Микола Шарий.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Новини