ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Повітряне хуліганство» російських пілотів: провокації чи непрофесійність?

Прочитаєте за: 2 хв. 21 Квітня 2020, 9:56

У Пентагоні зазначають, що впродовж останніх двох тижнів, коли американці обмежили пересування своїх військових, щоб уникнути поширення COVID-19, мали місце численні провокації в повітрі, у морі та на землі з боку Росії, Китаю, Ірану та Північної Кореї.

Так, 19 квітня російський літак провів два маневри «перехоплення» протягом 100 хвилин в повітрі над Середземним морем, цитує «Голос Америки» заяву ВМС США.

«Перехоплення було визнано небезпечним і непрофесійним, бо Су-35 провів високошвидкісний і потужний маневр, який призвів до зближення літаків на 25 футів (менше 8 метрів) прямо навпроти Р-8А, наражаючи літак США на хвилю турбулентності і викиди повітря з двигунів», − йдеться в заяві ВМС США.

Американський літак Р-8А, який діяв на постійній висоті та швидкості, через такі дії російського пілота був змушений знизитися, щоб збільшити відстань і забезпечити безпеку обох літаків.

Посадовці США назвали дії російського пілота «невідповідними нормальним практикам пілотування та міжнародним правилам перельотів».

У своїй заяві, виданій в понеділок 20 квітня, військові РФ заявили, що російський літак злетів із російської бази в Сирії, щоб ідентифікувати ціль, що наближалась до російського військового об‘єкта в Сирії.

Коментуючи маневри Су-35, командувач силами США в Європі Тод Уотерс сказав, що, на його думку, дії російського Су-35 «більше складали враження непрофесійних, аніж навмисних».

«Вони хочуть знати, чи американське військо втрачає пильність», − заявила виданню The Hill колишня представниця Пентагону, а нині − директорка оборонних програм у Центрі нової американської безпеки Сюзанна Блюм, коментуючи інциденти з боку Росії, Китаю, Ірану та Північної Кореї.

Так, у вівторок, 14 квітня, Північна Корея запустила крилату ракету та ракету типу «повітря-земля» з літаків-винищувачів у море. Це вперше за три роки Пхеньян здійснив подібні запуски. А ще перед цим − у березні − Північна Корея випробувала балістичні ракети малої дальності під час масштабних військових навчань.

Того ж дня, 15 квітня,  11 кораблів флоту Іранського Корпусу Ісламської революції кілька разів «небезпечно і погрожуюче» наближались до американських військових суден та човнів берегової охорони поблизу Перської затоки.

Тим часом Китай «пограв м’язами» у Тихому океані 2 квітня, затопивши в’єтнамське риболовне судно в Південно-Китайському морі. Крім того, Пекін направив свій крейсер-авіаносенць у територіальні води Тайваню та Японії.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook