ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Були «іхтамнєти», а тепер стали «військові вірусологи»

5 Квітня 2020, 9:12
Були «іхтамнєти», а тепер стали «військові вірусологи»

У лексиконі незабаром може з’явитись нове визначення «російський  військовий вірусолог». Його застосовуватимуть замість раніше вживаного «іхтамнєт». Кілька останніх років поспіль Росія таємно відряджала військових в інші країни, а коли ці факти виявлялись, вона просто «включала дурня» і все заперечувала, заявляючи, що їх там немає, або це «туристи» (петров-баширов тощо).

Користуючись світовою пандемією коронавірусу, Москва відряджає вояк в інші країни і тепер називає їх «військовими вірусологами». Проте основна мета таких «фахівців» – це дещо інше, ніж допомога тим країнам, куди вони прибули.

«Комедія» довжиною в 600 кілометрів

Майже два тижні тому російські військові прибули в охоплену вірусом Італію! Наводжу цей факт ще раз: російські військові прибули в країну НАТО. Їх навіть розмістили на військовій італійській базі…

Перші військові Іл-76 з Росії приземлилися ввечері 22 березня на військовій базі Пратика-ді-Маре поблизу Рима. Їх навіть зустрічали високі італійські чини на чолі з міністром закордонних справ Луїджі ді Майо. До Італії прибуло 15 літаків, які привезли певний вантаж і фахівців. Офіційна мета – допомогти Італії подолати пандемію. За повідомленням російського Міноборони, на Апенніни доставили більше сотні (!) експертів, а також медичне обладнання, «мобільні засоби дезінфекції з запасом дезінфікуючих засобів, мобільні лабораторії для діагностики вірусних захворювань». Про таку російську допомогу домовилися італійський прем’єр Джузеппе Конте і президент Росії Володимир Путін.

25 березня колона з 22 російських КамАЗів вирушила через всю Італію – з Риму на північ, у найбільш уражене коронавірусом місто Бергамо, яке розташоване за 600 км від столиці. Виникає ВЕЛИЧЕЗНЕ питання, хіба в Італії немає ближче аеродромів, де могли б приземлитись літаки класу Іл-76? Звісно, що є, але навіщо такі акції?..

Російські та деякі італійські і світові ЗМІ облетіли кадри російської військової колони, яка тріумфально рухається територією країни-члена НАТО. На військових КамАЗах – два триколори і наклейки «З Росії з любов’ю». В Італії почали з’являтися коментарі про Росію, яка, на відміну від Заходу, «не кинула італійців у скрутну хвилину». А згодом в медіа потрапили навіть певні антиєесівські сюжети, коли італійські чиновники в держустановах замінювали прапор Євросоюзу на прапор Італії.

Це досить тривожна тенденція для ЄС, з яким в Італії непрості стосунки щодо питань незаконних мігрантів та деяких інших. Але тут відверто стало зрозуміло, що Росія, відряджаючи цю «допомогу», саме подібного ефекту і добивалась – випередила і завдала відчутного іміджевого удару по Євросоюзу і НАТО.

Справжня «Апеннінська місія» російських «вірусологів»

А далі стало й зовсім зрозуміло, що насправді привезла Росія і наскільки воно потрібне Італії. 25 березня італійська газета La Stampa з посиланням на власні джерела у вищих політичних колах і генштабі Італії повідомила, що велика частина російської допомоги, яка прибула в країну, насправді: «80% надісланого Росією абсолютно не потрібно або ж мало потрібно для Італії. Словом, це не більше, ніж привід».

Росія не надіслала ні дефіцитних захисних масок і костюмів, ні необхідних апаратів ШВЛ. Вона привезла в Італію мобільні лабораторії для стерилізації та обладнання для дезінфекції приміщень і вулиць, повідомляє газета La Stampa. Насправді «лабораторії для стерилізації» – це шафи чи ємкості, у яких можна стерилізувати необхідні речі. Сумніваюсь, що на таке в Італії є дефіцит. А «обладнання для дезінфекції приміщень і вулиць» – це просто пульверизатори і розприскувачі різних розчинів. До речі, італійський Вищий інститут охорони здоров’я вважає дезінфекцію вулиць неефективним заходом у боротьбі з поширенням коронавірусу.

До того ж цією «операцією з допомоги» керує російське Міністерство оборони, а не охорони здоров’я. За даними La Stampa, персонал, який прибув до Італії, має військові звання генералів, полковників, майорів, і навіть генерал-полковника. Більшість із них були раніше залучені у військових операціях в Африці, де бактеріологічна війна поєднувалася з операціями російської розвідки, повідомляє італійське видання.

У складі російської делегації – військові (!) лікарі і вірусологи. Очолює її генерал Сергій Кікоть, який у 2019 році доводив Міжнародній організації із заборони хімічної зброї, що президент Сирії і союзник Росії Башар Асад не використовує хімічної зброї – попри численні докази зворотного. Він є експертом із боротьби із сибірською виразкою. Інші високопосадовці – полковник Геннадій Єрьомін, експерт з бактеріологічної війни і дослідник свинячого грипу полковник В’ячеслав Куліш, фахівець із боротьби з Ебола і чумою, повідомляє видання La Stampa. Дійсно, виявляється що ці «вірусологи» – справжні фахівці того, як навпаки вбивати людину, а не лікувати хворих і потерпілих.

Одна частина російських «військових експертів», як повідомляє Міністерство оборони Росії, надає допомогу італійським хворим на COVID-19 у пансіонатах для літніх людей. Тобто, військові фахівці-вірусологи насправді працюватимуть «покоївками і доглядачками» в пансіонатах для літніх людей? Хіба для таких завдань варто відряджати цінних наразі спеціалістів? Дуже сумніваюсь у справжній меті таких «завдань». Інші «фахівці» займуться дезінфекцією «об’єктів охорони здоров’я та міської інфраструктури, зокрема, громадського транспорту». Тобто, обприскуватимуть з машин-розпилювачів і пульверизаторів різні поверхні. Тут теж дуже сумніваюсь, що в Італії немає кому це робити, і потрібні «військові вірусологи» аж з… Росії.

Щодо «кваліфікації і підготовки» одного такого «фахівця» пояснює його «інтерв’ю на російському телеканалі «Росія 24». Ярослав Макєєв, водій-механік однієї з російських вантажівок, заявив у коментарі каналу: «Машина розпорошує аерозольний розчин, приготовлений заздалегідь, а цей розчин, зі свого боку, вбиває збудника небезпечних хвороб, у нашому випадку – коронавірус» (!!). До того ж мешканці Бергамо і сусідніх міст Ломбардії дуже стурбовані такими діями російських військових і вимагають у місцевої влади дати відповідь, що саме розпорошують росіяни і чи не шкідливі такі розчини для екології і здоров’я людини.

Вся ця «допомога» – це російська «комедія», якою Москва приховує справжні свої наміри, вважають світові експерти-політологи. І перша з них – це зміцнення геополітичного впливу Росії в Італії та регіоні. Як стверджує в коментарі La Stampa генерал Марк Бертоліні, «регіон східного і центрального Середземномор’я – це плацдарм для боротьби за гегемонію від Сирії до Лівії. Ми повинні уникнути того, щоб криза санітарного характеру перетворилась в політичну і військову операцію. Якщо нам пропонують допомогу – добре, але ми повинні виставляти певні межі».

Про намагання внести розбрат у стосунки Італії і Євросоюзу йшлося вище. Крім того, подібними діями Росія спробує вплинути на економічні санкції, які на неї наразі накладені, і прагнутиме їх скасувати.

«Цією місією, керують російські військові, тому, думаю, це також ідея «гуманізації» цих військових. А в цілому – це комплексна операція інформаційної війни», – говорить у коментарі «Громадському ТБ» український дипломат, ексміністр закордонних справ Павло Клімкін.

«Вірусологи» відбувають на Балкани

В ніч на 4 квітня 2020 року Росія відряджає ще один подібний «італійському» контингент «військових вірусологів». 11 літаків Іл-76 Повітряно-космічних сил (ВКС) РФ відбули до Сербії теж «для боротьби з коронавірусом». Про це повідомляє російське інтернет-видання «Лента.РУ» з посиланням на Міноборони РФ.

Літаки прибули на сербський аеродром Батайніца, який розташований у 20 кілометрах від Белграда. Вони доставили в республіку 87 військовослужбовців, серед яких військові медики, фахівці-вірусологи військ радіаційного, хімічного і біологічного захисту (РХБЗ), спеціальне медичне обладнання, засоби захисту та 16 одиниць військової техніки (!). Все, як і в Італії, – знову російські «військові вірусологи»… Де ж в Росії взяли стільки військових, які дійсно розуміються на темі лікування хворих, що отримали захворювання від збудників HCoV-226Е, HCoV-OC43, SARS-CoV, MERS-CoV чи HNoV (саме такі штами, вважають світові фахівці-медики, викликають захворювання людини на коронавірус). У світі взагалі одиниці вчених вивчають страшний недуг, щоб побороти пандемію, а в російській армії таких «фахівців» –  сотні, і Москва відряджає їх в інші країни…

Для відрядження нового «контингенту вірусологів» також була потрібна лише коротенька телефонна розмова між президентами Росії Путіним і Сербії Вучічем, яка відбулась 2 квітня. За добу вже був готовий цілий військовий контингент, який за кілька годин прибув на Балкани. Реально – все нагадує сценарій військового вторгнення, хоча ситуація в Сербії із пандемією коронавірусу набагато легша, ніж в Італії два тижні тому, коли туди теж прибували росіяни.

Відповідно до даних проєкту університету Джонса Хопкінса, у Сербії станом на ранок 4 квітня зафіксовано 1476 випадків захворювання, 39 осіб померли. Так швидко Росія раніше перекидала своїх «іхтамнєтів» у точки, де була необхідна російська військова присутність. Тепер ці «іхтамнєти» отримали певну «легалізацію» такого відрядження і нову назву – «вірусологи». Не змінилась лише сутність цих російських «допомог» – втручання «брудними руками» у внутрішню політику інших країн.

 

5
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Blogger pool, Публікації