ТЕМИ
#Нові контракти #Втарти ворога #Відео #Повернення з СЗЧ

Бронеавтомобіль «Козак-2М1» прийнято на озброєння

Новини Озброєння та військова техніка
8 Квітня 2020, 13:50
Прочитаєте за: 2 хв.
Google logo Підпишись на нас в Google

Броньований автомобіль «Козак-2М1», який розробила та серійно виробляє київська компанія НВО «Практика», прийнятий на озброєння Збройних Сил України. Відповідний наказ був підписаний Міністром оборони України Андрієм Тараном 3 квітня 2020 року. Про це повідомляє DefenseExpress.

Прийняттю на озброєння «Козак-2М1» передували успішні державні випробування бронемашини, які тривали з жовтня 2018 по грудень 2019 року. Під час цих випробувань усебічно перевіряли ходові та експлуатаційні характеристики, проводили обстріли та підриви.

«Козак-2М1» відповідає натівському стандарту захисту STANAG 4569 level 2 за захистом від стрілецької зброї та level 3а за протимінним захистом. Тобто бронеавтомобіль здатний витримати обстріл бронебійно-запальними кулями калібру 7,62х39 у будь-якій проєкції та підрив 8 кг міни чи фугасу під колесом. Для підвищення захисту екіпажу та десанту  він обладнаний протимінними сидіннями та багатошаровою підлогою.

Бронемашина має повністю несучий бронекорпус, що відрізняє її від інших аналогічних бронеавтомобілів, які зазвичай будують на базі позашляховиків чи вантажівок.

«Козак-2М1» з повною вагою 14 т оснащений 280-сильним дизельним двигуном об’ємом 5,9 л та крутним моментом 950 Н*м. Бронеавтомобіль має незалежну підвіску з можливістю блокування всіх коліс, кліренс у 500 мм та вертикальних ходом коліс у 260 мм. Все це забезпечує високу прохідність і мобільність «Козак-2М1», а також його максимальну швидкість у 110 км/год.

Загалом під час випробувань машина подолала понад 15 тисяч кілометрів, зокрема й по місцевості, яка призначена виключно для руху гусеничної техніки.

Головним озброєнням «Козак-2М1» є 12,7 мм великокаліберний кулемет НСВ, який встановлений у захищеній турелі. Він забезпечує прицільну стрільбу на відстань до 2 км по наземних цілях. Екіпаж бронемашини становить 8 осіб – 2 члени екіпажу та 6 бійців у десантному відділенні.


«43% вступників — жінки»: хто вступив до Військового інституту КНУ імені Тараса Шевченка
«43% вступників — жінки»: хто вступив до Військового інституту КНУ імені Тараса Шевченка

Цьогоріч у Військовому інституті Київського національного університету імені Тараса Шевченка 43% вступників — жінки.

Сафарі на «шахедів»: як розрахунок зенітника «Добряка» знищив майже 70 ворожих дронів
Сафарі на «шахедів»: як розрахунок зенітника «Добряка» знищив майже 70 ворожих дронів

Розрахунок Дмитра «Добряка» вже знищив майже 70 ворожих безпілотників, а кілька «шахедів» він збив особисто з переносного зенітного комплексу.

Володимир Зеленський: Україна розширює стратегічну операцію з блокування російського півдня
Володимир Зеленський: Україна розширює стратегічну операцію з блокування російського півдня

Україна посилює тиск на російський південь, нарощує далекобійні удари та операції проти військової логістики рф.

«Очищуємо Лиманщину від „ждунів“»: воїни 66-ї бригади щоденно знищують десятки ворожих пасток
«Очищуємо Лиманщину від „ждунів“»: воїни 66-ї бригади щоденно знищують десятки ворожих пасток

На Лиманському напрямку бійці 66-ї бригади щодня знаходять і дистанційно знищують десятки російських дронів-пасток.

ВАКАНСІЇ
RobotaUa ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЕЦЬ (Оператор БПЛА)

від 20000 до 120000 грн

Ужгород

Перший відділ Ужгородського РТЦК та СП

WorkUa Стрілець

від 21000 до 50000 грн

Калинівка (Вінницька обл.)

Військова частина А1119

RobotaUa Снайпер

від 21000 до 121000 грн

Біла Церква

1 відділ Сватівського РТЦК та СП

RobotaUa Стрілець

від 20000 до 50000 грн

Полтава

Військова частина А7310

RobotaUa Інспектор прикордонної служби

до 20100 грн

Житомир

Державна прикордонна служба України

WorkUa Стрілець (контракт 18-24, 1 рік)

від 23000 до 120000 грн

Вся Україна

503 ОБМП