ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як курсанти знищують ворожі танки з ПТРК, не виїжджаючи з вишу

Вишкіл Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 22 Квітня 2020, 13:00

Під час навчання курсантів факультетів підготовки спеціалістів десантно-штурмових військ, військової розвідки та спеціального призначення, ракетно-артилерійського озброєння Військової академії (м. Одеса) практичним заняттям приділено значну увагу. І в умовах карантину теж. Нещодавно з курсантами було проведено залікові заняття на тренажері протитанкового ракетного комплексу «Стугна-П».

Нагадаю, що цей комплекс – ефективний засіб боротьби з танками, броньованою технікою, а також захисними спорудами противника. Він може знешкодити будь-яку броньовану ціль на відстані понад два кілометри. Щоб ефективно застосовувати цю зброю, необхідні добрі практичні навички у стрільбі. З огляду на високу вартість боєприпасів ПТРК «Стугна», підготовка курсантів здебільшого проходить на тренажері, що повністю імітує всі етапи стрільби.

Спочатку керівник занять дає розрахункам завдання виявити та визначити ціль. Потім встановити її місцеперебування та координати. Після цього дає команду на знищення цілі. Дуже цікаво спостерігати за діями курсантів. Нарешті черговий розрахунок уважно стежить на моніторі за переміщенням цілі противника. Оператор протитанкового ракетного комплексу коректує траєкторію пострілу, ретельно прицілюється та здійснює пуск. Ціль уражено. Інструктор, що спостерігає за діями розрахунку на моніторах, дає оцінку виконаній вправі.

На сусідньому навчальному місці розташовано пульт керування тренажером протитанкового ракетного комплексу «Стугна-П». Інструктор створює та моделює різні погодні умови, зокрема з урахуванням пори року, часу доби, швидкості та напрямку руху цілі. Оператор уважно стежить за переміщенням техніки «противника» й, обравши вдалий момент, завдає удару.

– Використання сучасних комп’ютерних технологій дає курсантам змогу надзвичайно реалістично відчути свою причетність до участі в бойових діях, – розповідає начальник кафедри вогневої підготовки факультету підготовки спеціалістів десантно-штурмових військ Військової академії (м. Одеса) полковник Олег Луполенко.

За словами безпосереднього керівника занять підполковника Романа Легкохода, постійні тренування дають свої результати. Більшість майбутніх офіцерів виконали нормативи стрільб на «відмінно».

 Фото Денис Єщенко

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Хочу жить