ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Миколаєві вперше майбутніх «штормових беретів» тренують на курсі морського піхотинця

Прочитаєте за: 2 хв. 21 Квітня 2020, 17:22 0

На базі навчального центру ВМС ЗС України проходить навчання першого набору за програмою базового курсу морського піхотинця. Й тільки після його завершення військовий отримає допуск до психологічної смуги перешкод, щоб довести право носити берет кольору штормової хвилі.

Для того, щоб потрапити на навчання, військовослужбовець уже повинен мати базову загальновійськову підготовку, володіти основами тактики, медицини, вміти поводитися зі штатною стрілецькою зброєю. Тільки після перевірки цих знань його допускатимуть до двомісячного «Курсу морського піхотинця».

– Наше завдання – підготували не тільки профі за своєю спеціальністю, а й матроса, що вмітиме стріляти з усього та водити все, що є у наших підрозділах на озброєнні, – розповідає начальник курсу морського піхотинця старший лейтенант Дмитро Гоман. – Перший набір розпочався на початку березня. Це поглиблена, різностороння підготовка, яка вже показує результат.

Увесь навчальний процес відбувається за блоковою системою. Тринадцять блоків, майже 400 навчальних годин, які курсанти поетапно проходять перед іспитами й психологічною смугою.

Дисципліни різні: топографія, тактика, психологія, вогнева. Найбільш інтенсивні заняття проходять з фізичної, морської- та повітрянодесантної підготовки, розвідувальної підготовки та виживання.

За словами військовослужбовців, які проходять курс, вони очікували, що буде складно. А ще їх вразило те, наскільки багато практичних занять.

– 70% начальних годин – це практичні заняття, й навіть більшу частину теорії ми теж проводимо в польових умовах, – уточнює Дмитро Гоман. – Географія навчальних місць теж різна – від Херсонських пісків до Очаківського морського узбережжя.

Курсанти вже пройшли більшість занять, попереду на них чекає тижневий польовий вихід й іспити. Кульмінацією, звісно ж, стане проходження психологічної смуги перешкод.

– Це ефективний метод, коли морські піхотинці самі готують майбутніх морпіхів. Усі військові дуже вмотивовані та демонструють високі професійні якості, – додає старший лейтенант Дмитро Гоман.

Уже тепер можна сказати, що створений курс відповідає більшості вимогам підготовки для підрозділів морської піхоти. Тож планується, що наступний набір уже проходитиме на базі саме Школи підготовки морського піхотинця.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram