ТЕМИ
#Нові контракти #Втарти ворога #Відео #Повернення з СЗЧ

Двадцять років тому українці підкорили Північний полюс

Історія
15 Квітня 2020, 8:12
Прочитаєте за: 2 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

15 квітня 2000 року синьо-жовтий стяг уперше замайорів на маківці нашої Земної кулі.  Ця історична подія відбулася у рамках першої в історії України арктичної експедиції «Україна — Північний полюс — 2000».

Цей захід мав на меті надзвичайно важливе завдання – продемонструвати всьому світові, що Україна – це потужна авіаційна та спортивна держава. До експедиції долучилися військові авіатори, представники Військово-Морських Сил та видатні українські парашутисти. Зокрема багаторазова й абсолютна чемпіонка світу Валентина Закорецька, яка здійснила 11 500 стрибків з парашутом і чиє ім’я занесене до Книги рекордів Гіннеса, та тренер української збірної з парашутного спорту й абсолютний чемпіон світу 1978 року Ігор Тьорло.

Спеціально для цієї небезпечної місії був наданий літак Іл-76 Військово-Повітряних Сил ЗС України з досвідченим екіпажем, який очолював полковник Костянтин Шушарін. Саме на цьому військовому транспортнику учасники експедиції здійснили переліт за маршрутом Київ – Хатанга – Північний полюс – Хатанга – Київ, а також провели десантування парашутистів на дрейфуючу крижину у водах Північного Льодовитого океану. Ще один залучений до експедиції  літак Ан-28 здійснив переліт за аналогічним маршрутом з посадкою на ту ж крижину.

15 квітня о 9 годині 39 хвилин за київським часом відбулося десантування спортсменів-парашутистів на дрейфуючу кригу, що перебувала на той момент практично в географічній точці Північного полюсу, де і було встановлено Державний прапор України.

Десантування відбувалося у складних метеорологічних умовах. Температура за бортом сягала -50°С, а швидкість вітру на крижині становила 10 м/с. Екіпажу Іл-76 довелося докласти чимало зусиль. Через дезорієнтацію навігаційного обладнання літак скеровували на точку висадки за допомогою рації. Незважаючи на це, українські військові льотчики виконали своє завдання на відмінно, вперше провівши успішне десантування парашутистів в Арктиці.

Фото Георгій Манчуленко

Кореспондент АрміяInform

Від Маріуполя до Чонгара: Signum перекриває головну артерію окупантів
Від Маріуполя до Чонгара: Signum перекриває головну артерію окупантів

Оператори БПЛА підрозділу Signum уражають ворожі цілі на головній логістичній артерії окупантів на «сухопутному коридорі» до Криму

Військові 16-го та 19-го корпусів ЗСУ отримали перші погодження на спрощене переведення 
Військові 16-го та 19-го корпусів ЗСУ отримали перші погодження на спрощене переведення 

Міністерство оборони перейшло до практичного етапу тестування спрощених переведень у межах 16-го або 19-го армійського корпусу ЗСУ.

На Дніпропетровщині викрили агентку військової контррозвідки фсб
На Дніпропетровщині викрили агентку військової контррозвідки фсб

Правоохоронні органи викрили на Дніпропетровщині російську агентку, яка коригувала ракетно-дронові атаки рф по Павлоградському району.

Поранений, але нескорений: Третій корпус показав, шо на сьогодні залишилося від Лимана
Поранений, але нескорений: Третій корпус показав, шо на сьогодні залишилося від Лимана

Українські військові показали, який вигляд нині має Лиман Краматорського району Донецької області, яке досі утримують Сили оборони.

ВАКАНСІЇ
WorkUa Стрілець-помічник гранатометника

від 20000 до 120000 грн

Дніпро

128 ОБр Сил ТрО

Olx Оператор БПЛА Збройні Сили України

від 20100 до 123000 грн

Запоріжжя, Запорізька область

WorkUa Оператор РЛС

від 50000 до 120000 грн

Вся Україна

42 ОМБр

WorkUa Гранатометник

від 21000 до 120000 грн

Миколаїв

189 окремий батальйон 123 ОБр ТрО

Olx Водій | Військова частина А0528

від 22000 до 120000 грн

Одеса, Одеська область

Olx Радіотелефоніст (128 окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада)

від 23000 до 123000 грн

Мукачеве, Закарпатська область

ПУБЛІКАЦІЇ