«Цей запропонований продаж покращить здатність України протистояти поточним і майбутнім загрозам шляхом додаткового її оснащення для виконання місій із самооборони та регіональної безпеки за допомогою…
Державні установи пішли на карантин аж до 24 квітня включно. А у вас халепа — закінчився термін дії посвідчення водія, виданого вперше на 2 роки. Здавалося б, безвихідна ситуація, що вимушено перетворює вас на пішохода чи велосипедиста у період, коли карантинні заходи посилились і ваше приватне авто — чи не єдиний спосіб соціально безпечного автономного пересування.
Втім, не слід відразу впадати у відчай. Кореспондент АрміяInform, який також опинився у цій ситуації, на власному досвіді переконався, що отримати нове водійське посвідчення в умовах карантину — цілком реально!
Отже, мені дійсно не поталанило — буквально у перші дні оголошення карантину й переходу держустанов у закритий режим функціонування сплив термін дії водійського посвідчення. А їздити треба! Платити штраф за керування транспортним засобом без прав у 10 500 гривень — бажання немає… Значить, потрібно шукати спосіб, як знову «опинитися в сідлі».
Зважаючи на те, що для поновлення дії водійського посвідчення без відкриття нової категорії не потрібно складати іспитів, отримати слід лише медичну довідку 083/о. Разом зі справністю автотранспортного засобу й суворим виконанням правил дорожнього руху стан здоров’я водія — базова та необхідна умова безпечного водіння. Тому отримання медичної довідки є обов’язковим для оформлення посвідчення водія. А видача медичної довідки на права або форми 083/о, як її ще називають, регулюється законодавчо, а саме Положенням про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів. Медичну довідку для водіїв підписує голова медкомісії, робляться відмітки навпроти відповідної категорії авто або про непридатність кандидата для управління ним. Ставлять печатку медичного закладу.
Для отримання медичної довідки 083/о потрібно пройти таких лікарів: нарколог, невропатолог, отоларинголог, офтальмолог, терапевт, хірург.
Військовій людині в цьому випадку дещо легше, адже ці фахівці повинні приймати у відомчих медзакладах — поліклініках і госпіталях — навіть в умовах карантину. Водійську медичну довідку також можна оформити у приватному медзакладі й медпунктах, що спеціалізуються на цьому.
Щоправда, безоплатною така послуга буде тільки в державних і відомчих поліклініках, а проходження всіх лікарів (нарколога, невропатолога, отоларинголога, офтальмолога, терапевта, хірурга) потребуватиме часу. Тоді як у приватних закладах така процедура може зайняти загалом до години часу. За такий сервіс у 2020 році потрібно сплатити медикам-приватникам близько 300–400 гривень залежно від регіону. Вибір між швидкістю й ціною послуг — залишається за вами. Термін дії медичної довідки водія в Україні — 2 роки. І цей документ потрібний не лише для продовження дії водійського посвідчення, а й для працевлаштування водієм, проходження техогляду авто, внесення інших змін у водійське посвідчення (зміна прізвища власника прав тощо), відкриття нової категорії прав на керування транспортним засобом.
До слова, для проходження медогляду та оформлення довідки кандидату потрібно взяти з собою паспорт або інший документ, що посвідчує особу, а також 2 фотокартки розміром 3×4 см.
Якщо медична довідка у вас на руках, решта маніпуляцій — виключно через інтернет!
Отже, крок 1. З допомогою мобільного телефона фотографуємо медичну довідку водія. Робимо чіткі світлини обох боків і зберігаємо зображення у форматі PDF. Ця дія знадобиться вам пізніше.
Крок 2. Знаходимо в інтернеті Електронний кабінет водія.
Крок 3. Ті, хто заповнював цього року електронну декларацію у системі «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», стикались з необхідністю використання електронних ключів ідентифікації. Здебільшого популярним є спосіб електронного підпису, що надають банки. Я використовував цифровий підпис від ПриватБанк.
Крок 4. З допомогою електронного підпису входимо в систему. Та переходимо в розділ «Електронні послуги». Обираємо пункт «Електронні послуги».
Крок 5. Переходимо на сторінку «Відновлення та обмін посвідчення водія» і заповнюємо обов’язкові поля: паспортні дані, місце проживання тощо. Там же прикріплюємо копію обох боків медичної довідки 083/о у форматі PDF.
Крок 6. Виготовлення нового посвідчення — платна послуга. Коштує 219 гривень плюс банківська комісія. Оплатити можна знову ж таки через інтернет. Вам на електронну пошту повинна прийти копія квитанції про сплату за послугу.
Крок 7. У переліку територіальних сервісних центрів МВС можна обрати найближчу до вас установу, де отримаєте виготовлене посвідчення водія. Після отримання на свою електронну пошту листа від ТСЦ МВС про обробку заявки направити у відповідь номер квитанції про сплату послуги.
Крок 8. Територіальні сервісні центри МВС на період карантину значно обмежили перелік надання послуг. Тому посвідчення водія на період карантину можна використовувати у цифровому форматі через додаток «Дія».
Після оплати й надсилання заповненої форми через Електронний кабінет водія дані у вашому посвідченні оновляться. І можна знову спокійно сідати за кермо!
Мені ж пощастило більше. Окремі ТСЦ МВС через електронну чергу проводять індивідуальні прийоми громадян. Отже, я отримав нове водійське посвідчення в реалі. Жодних черг — оператор з ТСЦ зателефонував, погодили зручний час, на який потрібно з’явитися. Єдина умова — візит до установи з дотриманням усіх карантинних пересторог: маска, дезінфекція рук, дотримання соціальної дистанції тощо. На місці подав для уточнення даних паспорт, ідентифікаційний код, медичну довідку, продиктував оператору номер квитанції за оплату послуг. Поставив підпис на спеціальному планшеті — і за 5 хвилин тримав новий водійський «пластик»! І головне — жодних черг та корупційних «рішал», які за додаткову винагороду пропонують «прискорити» процес отримання послуги.
Як бачимо, попри критику, окремі процеси цифрової трансформації таки працюють. І навіть у кризовий момент, коли держустанови обмежили прийом громадян, отримати необхідні послуги цілком реально!
@armyinformcomua
У ніч на 14 грудня 2024 року підрозділи Сил спеціальних операцій Збройних Сил України, у взаємодії з іншими складовими Сил оборони, завдали ураження по лінійно-виробничій диспетчерській станції (ЛВДС) «Стальной конь» в Орловській області рф.
Розпочалась тисяча двадцять п’ята доба широкомасштабної збройної агресії рф проти України. Протягом минулої доби зафіксовано 205 бойових зіткнень.
У ніч на 14 грудня 2024 року російські війська здійснили масштабну атаку на Україну, застосувавши 132 безпілотні літальні апарати, серед яких були ударні дрони типу Shahed та безпілотники інших моделей.
Російські війська вночі знову атакували Київ ударними дронами. Повітряну тривогу оголошували двічі, загальна тривалість — три з половиною години.
Згідно з указом Президента України Володимира Зеленського № 143/2022, хвилина мовчання проводиться щодня о 9:00, її оголошують у всіх засобах масової інформації.
У Середземному морі 7 ворожих кораблів, з яких 4 є носіями крилатих ракет «Калібр» загальним залпом до 41 ракети.
від 23000 до 23000 грн
Дніпро
25 Окрема повітрянодесантна Січеславська Бригада
«Цей запропонований продаж покращить здатність України протистояти поточним і майбутнім загрозам шляхом додаткового її оснащення для виконання місій із самооборони та регіональної безпеки за допомогою…