ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Закон України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти», що регламентує створення офіційних груп пошуку, не працює

11 Березня 2020
Закон України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти», що регламентує створення офіційних груп пошуку, не працює

Закон України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти» (2505-VIII від 12.07.18 р. із зазначеною в тексті імплементацією терміном 3 місяці), який набрав чинності ще 2 серпня 2018 року, не працює. У практичній площині не зроблено нічого, аби допомогти сім’ям постраждалих у пошуку їхніх батьків, чоловіків та синів, що зникли безвісти під час війни на Донбасі. Про це розповіла голова громадської організації «Об’єднання рідних безвісти зниклих «Надія» Ядвіга Лозинська під час заходу з психологічної реабілітації членів «військових» та цивільних родин безвісті зниклих , що відбувся у Вишгороді за підтримки Міжнародного Комітету Червоного Хреста.

‒ За різними даними, у нас разом із цивільними понад 1,5 тис. безвісти зниклих. Ніхто не знає ‒ скільки. Кількасот невпізнаних трупів досі перебувають у моргах, ‒ зазначила вона.

Чинний закон, направлений на те, щоб розв’язати проблему, натомість заблокував її. І так триває майже два роки. Каменем спотикання стали три питання. По-перше, Комісію з питань зниклих безвісти при особливих обставинах, хоч формально й створено, однак досі вона не провела жодного засідання. До її складу не включено представників громадських організацій, які представляють інтереси сімей безвісти зниклих. По-друге, дотепер не створено реєстру зниклих безвісти, який мав упорядкувати дані, на підставі яких розпочалася б реалізація передбачених законом соціальних виплат сім’ям, що втратили годувальника. З цією метою Кабмін мав привести  відповідно до законодавства нормативні акти. І, по-третє, так і не створено офіційні пошукові групи. Матері зниклих безвісти військових, які прибули з різних регіонів, загострили увагу на тому, що через ухвалення закону обмежено діяльність волонтерських пошукових груп («Народна пам’ять», «Чорний тюльпан»…), які активно і ефективно працювали у 2014 – 2015 роках.

Учасниці ГО «Об’єднання рідних безвісти зниклих «Надія» кілька разів за два роки зверталися до Кабміну через народних депутатів (Комітет з прав людини, окреме звернення, підписане 25 парламентаріями). Однак отримали лише обіцянки про те, що Комісія з питань зниклих безвісти при особливих обставинах урешті запрацює. Не сталося…

‒ Ми звернемося з нашою проблемою до нового уряду, – зазначила голова Ядвіга Лозинська. – Продовжуємо плекати надію, що нас почують…

Як зазначалося під час заходу, що об’єднав матерів безвісти зниклих військовослужбовців, Міжнародний Комітет Червоного Хреста сприятиме створенню асоціації членів родин безвісти зниклих, аби підтримати їх у реалізації їхніх законних прав.

 

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Публікації