ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Відкрито справу через указ Путіна щодо володіння землею в Криму − Офіс Генпрокурора

25 Березня 2020

Прокуратура Автономної республіки Крим відкрила кримінальне провадження через указ президента Росії Путіна щодо права на володіння землею в тимчасово окупованому Криму. Про це повідомили в пресслужбі Офісу Генерального прокурора.

У рамках кримінального провадження, розпочатого за фактом привласнення державної і приватної власності на тимчасово окупованій території півострова, Прокуратура АР Крим надасть правову оцінку указу президента держави-окупанта від 20 березня 2020 року.

«Привласнення РФ державної власності України та приватної власності населення є порушенням норм міжнародного гуманітарного права, зокрема ст. 147 Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року та ст. ст. 46, 53, 55, 56 IV Конвенції про закони і звичаї війни на суходолі 1907 року, а також є воєнним злочином згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (ст. 8 (2) (а) (IV)», − нагадали у відомстві.
Зазначається, що Прокуратура АР Крим здійснює процесуальне керівництво в ряді кримінальних проваджень за фактами захоплення та привласнення державою-окупантом на території півострова Крим рухомого та нерухомого майна, що перебуває в державній власності та власності фізичних і юридичних осіб.

«Під час досудового розслідування вдалося встановити більш ніж 4 тисячі захоплених окупаційними «органами влади» об’єктів вартістю понад 60,2 млрд грн. Судами за клопотаннями прокурорів накладено арешт на майно загальною вартістю близько 4,1 млрд грн», − йдеться в повідомленні.

До того ж прокуратура проводить активну роботу зі збору доказів вчинення на тимчасово окупованій території півострова Крим воєнних злочинів, на які поширюється юрисдикція Міжнародного кримінального суду.

АрміяInform нагадує, що 24 березня президент РФ Путін підписав указ, згідно з яким землею на майже всій території тимчасово окупованого Криму не можуть володіти особи без російського громадянства.

Читайте нас в Telegram
Новини, Новини світу та України