ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Під час пробігу у 747 кілометрів 64-річний спортсмен збиратиме кошти на лікування поранених воїнів

Прочитаєте за: 2 хв. 12 Березня 2020, 19:58

12 березня з площі Ринок у Львові 64-річний спортсмен-легкоатлет Ярослав Козак розпочав незвичний пробіг. За 23 дні він, несучи Прапор України, подолає понад 747 кілометрів дорогами Львівщини. Пробіг присвячено 30-й річниці підняття Українського національного синьо-жовтого стяга над Львівською міською Ратушею 3 квітня 1990 року.

Організаторами заходу є Львівська міськрада, управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації, Федерація легкої атлетики Львівської області, ініціативна група Львівських міських депутатів 1-го демократичного скликання, Народний рух України.

Перед початком пробігу кореспондент АрміяІnform поспілкувався зі спортсменом.

За словами Ярослава Козака, він пробіжить дорогами 13 районів Львівщини: Жовківського, Сокальського, Радехівського, Золочівського, Перемишлянського, Жидачівського, Стрийського, Сколівського, Турківського, Старосамбірського, Самбірського, Мостиського, Яворівського тощо. Кожного дня спортсмен стартуватиме о дев’ятій ранку і фінішуватиме о шостій вечора у центральній частині відповідних населених пунктів. Пробіг здійснюватиме відрізками 10-15 кілометрів. Денна дистанція в середньому 35-40 кілометрів. У проміжках спортсмен проводитиме зустрічі з громадськістю, відвідуватиме визначні історичні місця. Крім того, Ярослав Козак збиратиме кошти для благодійної організації «Фундація підтримки медицини для військових» на лікування й реабілітацію поранених бійців АТО/ООС, які перебувають у Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону.

Ярослав Козак – спортсмен-аматор. Наголошує, що професійно легкою атлетикою ніколи не займався, це радше хобі. Щороку у свій день народження пробігає стільки кілометрів, скільки років виповнилося. Почав у 30 років, нині йому 64. Свого часу брав участь у пробігу довкола України, це приблизно 4000 км естафети. Крім того, є депутатом першого демократичного скликання міської ради, яке й ухвалило рішення підняти 3 квітня 1990 року український прапор у Львові.

– Оскільки маю досвід організації різного роду пробігів, то вирішив поєднати все разом: донести інформацію про річницю події, пропагувати національну символіку та здоровий спосіб життя, – говорить спортсмен.

Збір коштів для поранених бійців АТО/ООС Ярослав Козак називає своїм громадянським обов’язком. З його слів, кожен громадянин повинен не забувати про захисників і підтримувати українське військо. Директорка БО «Фундація підтримки медицини для військових» Надія Цюра, яка передала спортсмену спеціальні скриньки для збору грошей, переконана: люди у районах Львівщини підтримають поранених воїнів у шпиталі. Основна потреба у коштах – реабілітаційний напрямок. Зокрема допомога на закупівлю спеціальних візків й іншого приладдя для реабілітаційної клініки.

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook