ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

На передовій військових тестують на коронавірус

Прочитаєте за: 2 хв. 26 Березня 2020, 9:25

На Донеччину представники благодійного фонду «Повернись живим» доправили першу тисячу тест-систем для виявлення COVID-19 у військовослужбовців ООС.

Першими його пройдуть найбільш соціально активні військовослужбовці, які часто контактують з іншими армійцями та пересуваються по фронту. Нині триває збір біологічних матеріалів для тестування. Упродовж тижня лабораторія повідомить, чи є серед військових хворі на коронавірус.

– Наше завдання виявити наявність коронавірусу на ранній, безсимптомній, фазі, коли людина становить найбільшу небезпеку для оточуючих. Саме такі тести для проведення полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) з виявлення коронавірусної інфекції дозволять локалізувати місця, де могла проникнути нова хвороба і стримати її, ізолювавши хворих (якщо вони є), – зазначив представник фонду Андрій Римарук.

Тест являє собою забір мазка з носоглотки людини. Процедура триває менше хвилини. Це перше в Україні масове превентивне тестування, яке відбувається з урахуванням досвіду інших країн. Зокрема, саме масові використання ПЛР-тестів дозволили таким країнам, як, наприклад, Південна Корея, стримати, розтягнути у часі і знизити фатальність перебігу епідемії коронавірусу.

– Насамперед ми перевірили військовослужбовців поблизу Маріуполя, адже тут є один підтверджений випадок захворювання на коронавірус серед цивільного населення, також  ті підрозділи, які нещодавно заїхали в район проведення ООС, – розповів Андрій Римарук.

До кінця тижня тести пройдуть військовослужбовці всіх бригад, які несуть службу в районі ООС. Наразі вже протестовано 6 підрозділів.

Після забору біологічного матеріалу, його поміщають до спеціального холодильника, щоб зберегти відповідний температурний режим, та відправляють до Києва. Там у лабораторії «Діла» їх перевірять за кілька годин, тож уже завтра стане відомо, чи є серед військовослужбовців, які перебувають у районі ООС, носії короновірусу, чи ні.

– Якщо така людина буде виявлена – її ізолюють у спеціально підготовлені та обладнані для цього ізолятори та лікуватимуть. Наразі я бачив, що в кожній бригаді і в госпіталях такі ізолятори є, – каже Андрій Римарук

Крім ПЛР-тестів, представники фонду також доправили до району ООС маски та противірусні препарати. І запевняють, якщо потрібна буде допомога в лікуванні бійців, фонд готовий продовжити роботу.

8
3

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook