ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Комітет ВР України з питань національної безпеки, оборони та розвідки ухвалив План державних оборонних закупівель на 2020 рік, із зауваженнями

25 Березня 2020

Комітет ВР України з питань національної безпеки, оборони та розвідки ухвалив із зауваженнями План державних оборонних закупівель на 2020 рік, повідомляє АрміяInform із посиланням на Інститут конструктивної журналістики.

− Це вкрай важлива подія для держави, особливо в кризових умовах, – прокоментував це рішення голова Підкомітету з питань оборонної промисловості та технічної модернізації Ігор Копитін. – Дотримання строків поставок озброєння до нашого війська та забезпечення армії всім необхідним є пріоритетом для держави. Усвідомлюючи актуальність зазначених питань, сподіваюсь, що наступний План прийматимемо вже на базі нового закону про оборонні закупівлі (законопроєкт № 2398-Д), у якому враховано кращий світовий досвід і забезпечується достатній рівень прозорості.

За словами Ігоря Копитіна, Підкомітет з питань оборонної промисловості та технічної модернізації, який має фахову експертизу в питаннях оборонних закупівель, наполіг на внесенні в останню редакцію Плану декількох важливих зауважень. Серед них: не включати в перелік закупівель товари, що не обгрунтовані нагальними потребами держави; задля економії бюджетних коштів привести однакові номенклатурні одиниці різних виробників до єдиної ціни; забезпечити обов’язкову конкурентність продукції (за наявності), переглянути доцільність фінансування деяких державних програм.

− Державні оборонні закупівлі – це не просто список потреб оборонного сектору, а й певний інструмент стимулювання економіки, − підкреслив Ігор Копитін. − Найголовніша наша перемога – досягнута. У ДОЗ-2020 є чіткий вектор на підтримку вітчизняного виробника. 90% державного оборонного замовлення виконуватимуть вітчизняні підприємства різних форм власності. За кордоном закуплятимемо лише те, що поки не можемо створювати самі. Цей обсяг не перевищить 10%.

Основною проблемою планування й виконання Держоборонзамовлення є те, що надмірна засекреченість закупівель породжує зловживання. У ДОЗ – 2020 закладено чи не найбільший за час існування незалежної України фінансовий ресурс. Задача, зокрема парламентського контролю, ретельно відстежувати, аби ці кошти пішли за призначенням та забезпечили оборонний сектор по максимуму.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Новини