ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Держава має розробити Кодекс соціальних гарантій для ветеранів війни і військової служби

Прочитаєте за: 2 хв. 30 Березня 2020, 15:52 1

До Верховної Ради внесено законопроєкт «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо підвищення рівня соціального захисту ветеранів війни» (№ 3238). АрміяInform звернулася до ветеранських організацій дати оцінку цьому законопроєкту, покликаному врегулювати гострі соціальні питання ветеранів війни і військової служби.

− За останні десять років в Україні суттєво знизився рівень соціального і медичного забезпечення ветеранів війни і військової служби, змінилося ставлення влади до ветеранів та їхніх громадських об’єднань. Економічні причини цього добре відомі: падіння виробництва, інфляція, зміна пріоритетів у соціальній політиці, недолуге реформування медичної та пенсійної сфери тощо, − зазначив, коментуючи законопроєкт № 3238, заступник голови Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Валерій Аблазов.

За його словами, нові випробування глобального масштабу вимагають підвищення уваги держави до ветеранів війни, військової служби, інших осіб, які мають заслуги перед народом України. Тому спроби законодавчого врегулювання гострих соціальних питань ветеранів війни і військової служби заслуговують всебічної підтримки.

− Однак низка законодавчих ініціатив, які останнім часом надходять до Верховної Ради, не демонструють глибокого знання їх суб’єктами нагальних, першочергових питань, які хвилюють ветеранів, − додав співрозмовник.

Законопроєкт № 3238 передбачає розширення пільгових категорій за рахунок військовослужбовців, призваних на військову службу під час мобілізації, на особливий період, починаючи з 2014 року, збільшення розмірів пільг і норм на сплату комунальних послуг, підвищення кількості пільгових поїздок ветеранів війни в громадському й міжміському транспорті, визначення термінів забезпечення житлом і земельними ділянками ветеранів війни та ведення їх окремого реєстру Міністерством ветеранів.

− Але, на жаль, при всіх позитивних рисах, законопроєкт № 3238 зроблений поспіхом, не враховує вже внесених змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», зокрема в частині термінології, а також пропозицій, які надходили до парламенту. Приміром, щодо введення до Закону окремої категорії «Члени родин загиблих воїнів та померлих учасників бойових дій» замість віднесення їх до категорії «Особи, на яких поширюється чинність цього Закону» та зміни пріоритетів у їхньому соціальному захисті, − наголосив Валерій Аблазов.

Як підкреслив представник громадської організації, Українська спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) наполягає на системному підході до забезпечення соціальних прав ветеранів та їхнього медичного забезпечення.

Для поліпшення соціального захисту ветеранів війни УСВА пропонує відмовитися від дії медичної реформи стосовно ветеранів війни і заснувати державне медичне страхування ветеранів війни і військової служби, зберегти спеціалізовані шпиталі для ветеранів війни, відмовитися від спроб необґрунтованої «монетизації» соціальних і транспортних пільг, розробити Кодекс соціальних гарантій держави, в якому важливим розділом сформулювати соцгарантії для ветеранів війни і військової служби.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook