ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Режим надзвичайної ситуації: права та обов’язки громадян

Прочитаєте за: < 1 хв. 26 Березня 2020, 14:39 3

25 березня Кабінет Міністрів України продовжив карантин до 24 квітня та запровадив при цьому державний рівень надзвичайної ситуації на всій території країни.

АрміяInform вирішила розібратися, чим відрізняється режим надзвичайної ситуації від надзвичайного стану, та які є права й обов’язки у громадян у цей період.

Ми вже писали, що надзвичайна ситуація — це обставини на окремій території (або суб’єкті господарювання, водному об’єкті тощо), яка характеризується порушенням нормальних умов життєдіяльності населення. Уведення режиму надзвичайної ситуації фактично є констатацією її виникнення і передбачає невідкладну ліквідацію наслідків.

Тобто це може бути не лише епідемія вірусу, як нині, а й стихійні лиха, пожежі, катастрофи й інші події, які можуть загрожувати життю або здоров’ю населення, і здатні призвести до великої кількості жертв, завдати значних матеріальних збитків чи унеможливити життя населення.

У чому ж відмінність від надзвичайного стану?

Пояснюємо, режим надзвичайної ситуації жодним чином не обмежує права і свободи людей. Натомість надзвичайний стан — це особливий правовий режим, за якого ці права можуть тимчасово обмежувати — як-от свобода пересування, свобода масових зібрань тощо. Стисло і наочно про все – у наших інфографіках.

Джерело: Юридична сотня

13

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook

Захищаємо світ

00
00
00
Важливо, Інфографіка, Консультації, Новини