ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Соціально несправедливим є те, що ветерани війни мають лікуватися за власні кошти

Прочитаєте за: 2 хв. 24 Березня 2020, 17:28 0

На цьому наголосив перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, народний депутат Михайло Цимбалюк, коментуючи АрміяInform питання щодо подальшої долі шпиталів для ветеранів війни в умовах другого етапу медичної реформи, який стартує з 1 квітня 2020 року.

«Варто визнати, що Україна не готова до введення другого етапу медичної реформи. Є багато питань на різних рівнях влади щодо її впровадження. Так, Національна служба здоров’я України закуповуватиме медичні послуги у закладах охорони здоров’я, до яких, зокрема, належать і шпиталі ветеранів війни. Тож зміниться і порядок фінансування цих закладів. Ми розуміємо, що в переліку медичних послуг, які розробила Національна служба здоров’я, не врахували особливості лікування ветеранів війни. Отримувати медичну допомогу, після другого етапу реформи – з 1 квітня, ветерани війни будуть як усі інші. Але це соціально несправедливо», ‑ заявив Михайло Цимбалюк.

Народний депутат повідомив, що грошей, які отримуватимуть госпіталі для ветеранів війни, на жаль, вистачатиме практично лише на сплату комунальних послуг і заробітну плату медперсоналу. Оплачувати ж медичні послуги доведеться самим ветеранам, хоча це суперечить нормам Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

«Нині у непростий час для всього світу у боротьбі з коронавірусною інфекцією, український уряд мав би в терміновому порядку вирішити питання належного функціонування госпіталів для ветеранів війни. Важливо, щоб у ході медичної реформи Міністерство у справах ветеранів дофінансовувало категорію ветеранів, а Міністерство соціальної політики ‑ і пільговиків, які там лікуються за рахунок свого статусу», ‑ підкреслив Михайло Цимбалюк.

Народний депутат висловив сподівання, що на початковому етапі госпіталям допомагатимуть органи місцевого самоврядування, кошти виділятимуть із районного чи обласного бюджетів.

«А ми на законодавчому рівні зробимо максимально все, аби ветерани війни не відчули погіршення медичного обслуговування, а навпаки – констатували його покращення», ‑ наголосив Михайло Цимбалюк.

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram