ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

500 військовослужбовців та цивільних працівників щороку проходять навчання в рамках NATO PDP

Прочитаєте за: 5 хв. 23 Березня 2020, 16:14 4

АрміяInform продовжує розповідати про наближення України до НАТО та знайомити читачів із програмами, які допомагають нам досягти відповідних стандартів. Однією з них є Програма професійної підготовки Україна − НАТО (Professional Development Programme PDP). Заступник керівника програми Анастасія Мішкіна розповіла про цілі програми, її ключові аспекти та результати.

− Анастасіє, які існують напрями співпраці в рамках Програми професійної підготовки цивільного персоналу сектору безпеки і оборони?

− Програма професійної підготовки Україна − НАТО саме про людей, які працюють у цивільному секторі безпеки та оборони. Вона створена для розбудови спроможностей українських інституцій, через підвищення кваліфікації та професійних навичок цивільного персоналу сектору безпеки і оборони. Відповідно до рішення України йти шляхом євроатлантичної інтеграції, ми переглянули цю програму і почали надавати тренінги, орієнтовані на підтримку реформ, що тривають у країні для досягнення цієї мети. Одне з головних завдань програми – підвищення кваліфікації працівників відповідно до потреб наших партнерів і створення інституційного потенціалу, що дозволяв би забезпечувати сучасне навчання своїм співробітникам. Якщо говорити про тренінги, то частіше проводимо навчання з лідерства, ухвалення рішень, написання стратегічних документів, управління змінами, зі стратегічних комунікацій тощо.

− Розкажіть, які програми профпідготовки в Україні заплановані на цей рік?

Програма PDP функціонує на базі проєкту бюджету і плану проєктів на рік. Цьогоріч у нас вже є план роботи на пів року. Головні проєкти програми:

  • 100 Чемпіонів – проєкт із підвищення кваліфікації в сфері євроатлантичної інтеграції держслужбовців понад 55 міністерств і відомств, що впроваджується за запитом та спільно з Урядовим офісом з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Кабінету Міністрів України. Термін реалізації – 3 роки, продовжиться у 2020-му в новому форматі. На цьому проєкті розбудовуємо спроможності державних службовців, які розробляють Річну національну програму Україна − НАТО.
  • Створення інформаційно-тренінгового Центру в Секретаріаті ВРУ – проєкт, націлений на запровадження власних спроможностей з організації тематичних тренінгів для держслужбовців – працівників Секретаріату ВРУ на основі оцінки потреб працівників комітетів ВРУ.
  • Young UA – проєкт розвитку лідерських якостей і практичних навичок молодих талановитих державних службовців, які також працюють у сфері євроатлантичної інтеграції.
  • Створення на базі Національної Академії Національної Гвардії України й підтримка розвитку відділу євроатлантичної інтеграції, який доповнює класичне навчання офіцерів і кадетів Нацгвардії сучасними тренінговими модулями західного зразка. Реалізується у тісній взаємодії з Операцією ЮНІФАЄР під проводом Канади.
  • Активна співпраця з Міноборони України в підвищенні кваліфікації співробітників, які там працюють. Наразі проєкт у фазі розробки. Варто зазначити, що співробітники Міністерства оборони та Генерального штабу ЗСУ є учасниками багатьох наших проєктів.
  • Також створюємо концепцію хабу з розбудови національної стійкості України. Проєкт перебуває у стадії розробки.

− Наскільки PDP прив’язана до стратегічних потреб України?

− Політика PDP, яка прописана на період із 2017 по 2021 рік, створена на базі потреб української сторони разом із Кабміном України й урядовим офісом із європейської та євроатлантичної інтеграції. Усі стратегічні потреби визначені з нашими партнерами. У 2019-му Програма професійного розвитку продовжила надавати підтримку Україні в двох ключових напрямах – реформі сектору безпеки і оборони України, а також у сфері євроатлантичної інтеграції.

− Відомо, що в ЗСУ одним із пріоритетів є людиноцентричність. Чи ставиться такий же акцент під час навчань за вашими системами?

− PDP − це про людей. Наше гасло таке: «Ми об’єднуємо людей і реформи, тобто робимо реформи через людей і віримо в те, що людина – це ключ до змін та до нового і світлого майбутнього України». Все, що робимо, стосується безпосередньо людей та взаємодії з ними.

− Скільки військовослужбовців і цивільних працівників щороку проходять навчання в межах PDP?

Програму професійної підготовки Україна − НАТО (NATO − Ukraine Professional Development Programme PDP) розпочато в 2005 році. За рік приблизно 500 людей проходять навчання на наших тренінгах. Фокусуємося на роботі в маленьких групах. Намагаємося акцентуватись не на кількості людей, яких навчаємо, а на якості навчання. Для нас показником успіху є те, коли люди отримують підвищення на роботі чи службі, дають нам фідбек про те, наскільки здобуті знання допомогли в роботі. Постійно проводимо моніторинг та оцінку діяльності.

− Відомо, що до ваших програм долучені кращі вищі військові навчальні заклади. Як відбувається співпраця з ними?

Ми дуже відкриті до співпраці з усіма військовими закладами. До однієї з управлінських структур програми входять представники різних військових вишів.

− Наскільки навчання за вашими програмами сприяють сумісності українського війська з арміями країн-членів НАТО?

Ми орієнтуємося на цивільну, а не на військову освіту. Наші тренінги орієнтовані на прийняття рішень, лідерство і управління змінами, стратегічні комунікації та, звісно, НАТО. Зосереджені на розвитку цивільних навичок управління та навичок, які можуть допомогти українським держслужбовцям краще здійснити далекосяжні реформи євроатлантичної інтеграції.

− Чи отримують учасники тренінгів експертні галузеві знання від спеціалістів країн Альянсу?

−Так. Відмінністю PDP є те, що на наші тренінги залучаємо спеціалістів з країн-членів НАТО, зі штаб-квартири Альянсу, але водночас  намагаємося давати знання як від західних партнерів, так і від української сторони. На політичному рівні в Україні Програма має підтримку Віцепрем’єр-міністра України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції; на практичному, Програму імплементують у тісній взаємодії з Урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook

Захищаємо світ

00
00
00
Вишкіл, Інтерв`ю, Новини