Не таємниця, що росіяни почали дуже серйозну роботу з повернення власної техніки з країн третього світу «Українці показують просто феноменальні успіхи в частині винищення…
З початком реформи військкоматів уже чотири обласні та відповідно підпорядковані їм районні військові комісаріати у Чернігівський, Рівненській, Дніпропетровській і Одеській областях переформовані у територіальні центри комплектування та соціальної підтримки. Відповідно, в кожному з них створені відділи й відділення рекрутингу. Основне завдання цих підрозділів – якісний відбір контрактників.
– Українська армія поступово переходить на військову службу за контрактом. Призов поступово відходитиме на другий план. Позитивна риса такої зміни – створення нового підрозділу, який має чіткі завдання – суто відбір контрактників. Рекрутери – це професіонали, які знають усі переваги військової служби, і можуть пояснити, розказати, провести різноманітні заняття і загалом популяризувати армійську службу, – розповів заступник військового комісара – начальник сектору комплектування Чернігівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки полковник Сергій Шатило.
Після проведених реформ кількість відібраних контрактників збільшилася на 30-40% – як юнаків, так і тих, кому за 30 років. Це передусім завдяки якісній роботі інструкторів із рекрутингу в навчальних закладах міста й області, на підприємствах, установах, у центрах зайнятості.
Кожен підрозділ рекрутингу налічує 2 – 4 військовослужбовці. Керівник – офіцер, інші – контрактники. Вони пройшли перепідготовку у Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.
– Передусім комплектуємо бойові частини і посади, які визначають боєздатність підрозділів. Наші кандидати – це випускники шкіл, призовна молодь та чоловіки і жінки, які перебувають на обліку у центрах зайнятості. Останнім часом побільшало кандидатів на контрактну службу віком 30 – 50 років. Серед них багато учасників АТО/ООС. Після звільнення зі служби вони таки повертаються до війська. Під час співбесіди з’ясовуємо багато речей – чи проходила людина військову службу, в якій частині хоче служити тощо. Насамперед пропонуємо військові частини ДШВ, морської піхоти, танкові й механізовані, – розповів інструктор відділу рекрутингу Чернігівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки прапорщик Костянтин Насінник.
Важливо, що якщо кандидат звільнився з військової служби в останні п’ять років, він потрапляє у частину за своєю військово-обліковою спеціальністю без перепідготовки у навчальному центрі. Основний стимул для майбутніх контрактників – грошове забезпечення, яке в середньому становить 12 тис. гривень, і соціальна захищеність. Це пільги і переваги, яких немає в цивільних.
– Постійно рекламуємо військову службу через засоби масової інформації, Інтернет-ресурси, – зазначив прапорщик Костянтин Насінник.
Для того, щоб стати інструктором з рекрутингу, військовослужбовець повинен мати військове звання сержантського складу, певний термін служби в бойових частинах, бути учасником бойових дій, пройти відповідні «Курси лідерства» та перепідготовку в Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Ну, і звісно ж, мати бажання.
Деякі експерти вважають, що роботу цих інструкторів слід наблизити до закордонної, зокрема американської моделі, коли за кожного якісно відібраного контрактника рекрутер отримує грошову винагороду. Але у нас така система ще неможлива, бо потрібно повністю перейти на електронну базу даних.
Нині точаться розмови, якими мають бути підрозділи рекрутингу. Можливо, це окрема військова структура, що не входить до складу територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, або підрозділ, сформований за міжнародними стандартами. Проте головним є одне – такі підрозділи потрібні й перші позитивні результати говорять за себе.
Наразі триває апробація різноманітних моделей існування підрозділів рекрутингу і остаточно це питання вирішиться з часом.
@armyinformcomua
Аеророзвідники 36 бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського знаходили та уражали ворожих штурмовиків на сніжних полях Курської області.
Викрито та припинено діяльність групи осіб, які займалися вимаганням великих сум коштів у місцевих мешканців. Їм інкриміновано вимагання з погрозою насильства над потерпілим, вчинене за попередньою змовою групою осіб в умовах воєнного стану (ч. 4 ст. 189 КК України).
Екіпаж самохідної артилерійської установки 2С1 «Гвоздика» з 92-ї окремої штурмової бригади розповів про свої бойові будні, підтримку побратимів та важливість злагодженої роботи в умовах інтенсивних боїв.
У черговому здобутому розвідниками радіоперехопленні російський окупант віддає злочинний наказ про страту українського військовополоненого. Цей факт є черговим свідченням воєнних злочинів, скоєних російською армією на території України.
Прикордонники виявили у пункті пропуску для залізничного сполучення «Могилів-Подільський» 26-річного мешканця Донеччини зі свідоцтвами про народження на «віртуальних дітей».
У Головному управлінні комунікацій ЗСУ прокоментували інформацію деяких медіа, яка була поширена з посиланням на пост народної депутатки Мар’яни Безуглої.
від 21000 до 25000 грн
Охтирка
Східне відділення комплектування Національної гвардії України (м.Харків)
Не таємниця, що росіяни почали дуже серйозну роботу з повернення власної техніки з країн третього світу «Українці показують просто феноменальні успіхи в частині винищення…