ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

З появою військових рекрутерів кількість відібраних контрактників зросла на 30-40%

Важливо Новини
Прочитаєте за: 3 хв. 20 Березня 2020, 10:40

З початком реформи військкоматів уже чотири обласні та відповідно підпорядковані їм районні військові комісаріати у Чернігівський, Рівненській, Дніпропетровській і Одеській областях переформовані у територіальні центри комплектування та соціальної підтримки. Відповідно, в кожному з них створені відділи й відділення рекрутингу. Основне завдання цих підрозділів – якісний відбір контрактників.

– Українська армія поступово переходить на військову службу за контрактом. Призов поступово відходитиме на другий план. Позитивна риса такої зміни – створення нового підрозділу, який має чіткі завдання – суто відбір контрактників. Рекрутери – це професіонали, які знають усі переваги військової служби, і можуть пояснити, розказати, провести різноманітні заняття і загалом популяризувати армійську службу, – розповів заступник військового комісара – начальник сектору комплектування Чернігівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки полковник Сергій Шатило.

Після проведених реформ кількість відібраних контрактників збільшилася на 30-40% – як юнаків, так і тих, кому за 30 років. Це передусім завдяки якісній роботі інструкторів із рекрутингу в навчальних закладах міста й області, на підприємствах, установах, у центрах зайнятості.

Кожен підрозділ рекрутингу налічує 2 – 4 військовослужбовці. Керівник – офіцер, інші – контрактники. Вони пройшли перепідготовку у Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

– Передусім комплектуємо бойові частини і посади, які визначають боєздатність підрозділів. Наші кандидати – це випускники шкіл, призовна молодь та чоловіки і жінки, які перебувають на обліку у центрах зайнятості. Останнім часом побільшало кандидатів на контрактну службу віком 30 – 50 років. Серед них багато учасників АТО/ООС. Після звільнення зі служби вони таки повертаються до війська. Під час співбесіди з’ясовуємо багато речей – чи проходила людина військову службу, в якій частині хоче служити тощо. Насамперед пропонуємо військові частини ДШВ, морської піхоти, танкові й механізовані, – розповів інструктор відділу рекрутингу Чернігівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки прапорщик Костянтин Насінник.

Важливо, що якщо кандидат звільнився з військової служби в останні п’ять років, він потрапляє у частину за своєю військово-обліковою спеціальністю без перепідготовки у навчальному центрі. Основний стимул для майбутніх контрактників – грошове забезпечення, яке в середньому становить 12 тис. гривень, і соціальна захищеність. Це пільги і переваги, яких немає в цивільних.

– Постійно рекламуємо військову службу через засоби масової інформації, Інтернет-ресурси, – зазначив прапорщик Костянтин Насінник.

Для того, щоб стати інструктором з рекрутингу, військовослужбовець повинен мати військове звання сержантського складу, певний термін служби в бойових частинах, бути учасником бойових дій, пройти відповідні «Курси лідерства» та перепідготовку в Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Ну, і звісно ж, мати бажання.

Деякі експерти вважають, що роботу цих інструкторів слід наблизити до закордонної, зокрема американської моделі, коли за кожного якісно відібраного контрактника рекрутер отримує грошову винагороду. Але у нас така система ще неможлива, бо потрібно повністю перейти на електронну базу даних.

Нині точаться розмови, якими мають бути підрозділи рекрутингу. Можливо, це окрема військова структура, що не входить до складу територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, або підрозділ, сформований за міжнародними стандартами. Проте головним є одне – такі підрозділи потрібні й перші позитивні результати говорять за себе.

Наразі триває апробація різноманітних моделей існування підрозділів рекрутингу і остаточно це питання вирішиться з часом.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Українські пілоти покарали загарбника за непристойний жест

Українські пілоти покарали загарбника за непристойний жест

Група пілотів «Смайлик» 63 окремої механізованої бригади провела виховну роботу з окупантами.

На Донецькому напрямку відбили великий ворожий штурм

На Донецькому напрямку відбили великий ворожий штурм

До десятка одиниць техніки окупантів разом з десантом спробували прорвати нашу оборону.

Десантники знищили ЗРК «Тор» у Донецьку

Десантники знищили ЗРК «Тор» у Донецьку

Розвідники окремої десантно-штурмової Таврійської бригади проінспектували з дрона «Донбас-Арену» у Донецьку і виявили російський зенітно-ракетний комплекс «Тор». За місцем його розташування відразу завдав удару HIMARS.

Дронарі показали напружену гонитву, яка закінчилася ґепіендом. Не для росіян

Дронарі показали напружену гонитву, яка закінчилася ґепіендом. Не для росіян

Бійці батальйону безпілотних систем окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка довго гналися за ворогом і не дали йому втекти.

На Сіверському напрямку стало менше ворожої артилерії, але більше дронів

На Сіверському напрямку стало менше ворожої артилерії, але більше дронів

Під час своїх штурмів окупанти намагаються максимально заглушити наші FPV-дрони, від яких зазнають великі втрати.

Він полює на росіян — кадри роботи бійця Хантера

Він полює на росіян — кадри роботи бійця Хантера

Боєць із позивним Хантер першої президентської бригади «Буревій» Нацгвардії у бою впритул застрелив двох окупантів.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

військовослужбовець

від 20100 до 123000 грн

Кам'янець-Подільський, Хмельницька область

Майстеp-номеp обслуги, військовий

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Механік-радіотелефоніст, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

Кухар-Військовослужбовець

від 20100 до 125000 грн

Київ

Косівський РТЦК та СП

Начальник радіостанції (малої потужності), Військовий

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Командиp міномета, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область