ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Чикаго пройшла акція на підтримку поранених воїнів «Придбай ікону – врятуй життя»

Прочитаєте за: 2 хв. 17 Березня 2020, 15:32 2

Усього три дні березня в Українському Національному Музеї в Чикаго експонували унікальну українську виставку «Ікони на ящиках з-під набоїв: Мистецтво, що перетворює смерть на життя». Вона діяла в рамках благодійного проєкту «Придбай ікону – врятуй життя», яку заснували київські художники Софія Атлантова та Олександр Клименко на підтримку Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова.

– Восени 2014-го я, Софія та ще кілька художників робили виставку звичайних ікон, аби допомогти Головному військовому клінічному госпіталю. До нас завітало багато відвідувачів, навіть вдалося продати кілька експонатів, – розповідає Олександр Клименко. – Один із покупців запросив мене на базу батальйону «Січ», аби вручити придбану ікону. Там я побачив гори ящиків від набоїв і помітив, що їхні дошки дуже схожі на ті, на яких ми пишемо ікони. Я попросив подарувати мені один ящик і написав на ньому першу ікону – «Богородиця з немовлям».

Тоді у художника й виникла ідея мистецького проєкту, в якому можна було б поєднати тему війни з тим, що здавалося б зовсім не пов’язано з війною. Тобто перетворити смерть, символом якої є ящик від набоїв, на життя, яке в українській культурі традиційно символізує ікона. Офіційний старт проєкту відбувся у лютому 2015-го у Софії Київській.

Окрім українських міст, автори активно презентували виставку і за кордоном, тож об’їхала вона чи не пів світу. Цього разу її представили в Чикаго. Презентував проєкт Геннадій Друзенко, співзасновник та керівник ПДМШ ім. Миколи Пирогова.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Новини, Новини світу та України