ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як живуть люди на окупованому півострові та чому Крим – це «сіра зона»

Прочитаєте за: 2 хв. 16 Березня 2020, 18:23

Ці та інші не менш важливі питання обговорювали у Вінниці під час онлайн-дискусії і презентації книг «Люди «сірої зони», «Книга свідчень. Анатомія російської анексії Криму» й показу стрічки «Острів Крим. Дежавю». Формат заходу з офлайн на онлайн змінили через карантинні заходи.

У дискусії брали участь журналістки Анна Андрієвська й Олена Халімон, режисер-документаліст Ігор Чайка й головний редактор газети «Кримська світлиця» Андрій Щекун, який 2014 року провів 11 днів у полоні російських бойовиків. Так, зокрема, вони намагалися з’ясувати — що тепер відбувається в Криму? У яких умовах живуть кримчани? Які силові методи застосовують ворожі спецслужби та чи чекають на півострові на повернення України.

Окупацію Криму забезпечувала зброя і кремлівська пропаганда – стверджують авторки у книзі «Книга свідчень. Анатомія російської анексії Криму».

– На мою думку, російська пропаганда працює вже понад 70 років, особливо над певними територіями. Як-от Крим, наприклад, чи Донбас. Одне з наших завдань – розвінчання міфів проросійської пропаганди, які вона активно поширювала іще до 2014-го, і потім, коли «вежливые человечки» зайшли на кримський терен. І одне із завдань нашої книги і цієї зустрічі якраз обговорення цих міфів, – розповідає авторка книги Олена Халімон.

Зі свого боку її співавторка Анна Андрієвська стверджує, що з Криму до материкової України певна інформація доходить неповною або спотвореною.

– Насправді ж там відбувається дуже різнобарвне життя. Звісно, там є потужний кримськотатарський рух – люди, які намагаються чинити спротив або ж допомагати тим, до кого щодня приходять силовики. Все це дуже важливе для сприйняття як українським, так і світовим суспільством, – говорить Анна Андрієвська.

Також глядачам прямого ефіру представили український журнал «Пам’ятки України: національна спадщина», що показує сучасний стан культурних пам’яток окупованого Криму і газету «Кримська світлиця» – україномовне видання, яке його автори розповсюджують, зокрема на півострові.

Також тут відбувся епізодичний показ фільму «Острів Крим. Дежавю» режисера Ігоря Чайки, з демонстрацією найважливіших тез та висловлювань. Картина, відзнята ще у 2010-му, передрікала усі події, які мають місце в Криму нині. Сам автор зазначив, що півострів потрапив до «інших рук» саме через байдужість тодішньої влади.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Пані Військова. Дайджест АрміяInform 30 років Незалежності. Дайджест АрміяInform MilitaryArt, Новини