ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

В Україні запрацювала тренерська школа «Джури»

Прочитаєте за: 2 хв. 13 Березня 2020, 19:46

Майже півтори сотні освітян зі всієї України пройшли курс підготовки виховників джур. Про це кореспонденту АрміяInform повідомив заступник директора Українського державного центру національно-патріотичного виховання учнівської молоді Денис Бондарчук, який опікується розвитком Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Він також зазначив, що невдовзі планують розширити проєкт і організувати школи на обласних рівнях і об’єднаних територіальних громад.

– Проєкт запущений. Станом на зараз вже пройшли п’ять всеукраїнських шкіл. До початку сезону плануємо провести ще дві. Навчання проводиться за двома напрямками. Перший – готуємо вчителів, які безпосередньо працюють з дітьми. Другий напрямок – курс підготовки тренерів. Близько сорока освітян, котрі пройшли навчання за напрямком «тренерів» отримали відповідні сертифікати й невдовзі розпочнуть підготовку тих же виховників на місцевому рівні, починаючи від об’єднаних територіальних громад, – розповів Денис Бондарчук.

Він також додав, що нині провідні фахівці Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді працюють над створенням двох ключових документів: типової програми школи виховників і рекомендаціями з організації проведення школи. Як тільки ці документи будуть затверджені в Міносвіти, посадовці, відповідальні за розвиток гри «Сокіл» («Джура») в регіонах зможуть організовувати в себе такі школи, за умови залучення сертифікованих тренерів.

За словами заступника директора Українського державного центру національно-патріотичного виховання учнівської молоді, порівняно з минулим роком охоплення гри «Сокіл» («Джура») зросло на третину. Організатори планують, що цього року у відборі на підсумкові етапи гри візьмуть участь понад 100 тисяч дітей. А у фіналі – 130 куренів по тридцять дітей у кожному.

– Загальне ж охоплення дітей та молоді є в рази більшим, – зізнається Денис Бондарчук. – Сюди входять і більше ніж п’ять тисяч військово-патріотичних гуртків, які відвідують в середньому по 15 дітей. Це ще 75 000. Є ще велика кількість таборів, клубів, організацій спортивного, туристичного, краєзнавчого, військово-патріотичного спрямування, якими опікуються меценати, громадські діячі та волонтери. Це та аудиторія, з якою ми працюємо. Це наш потенціал для розширення.

У Головному штабі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») не приховують амбітні плани щодо розвитку. Планують, що за п’ять років кількість куренів буде понад тисяча. Адже головний принцип «Сокіл» («Джура») – максимальне охоплення і надання можливості показати свої здібності й вміння кожній дитині. Мета – виховати свідоме, патріотично налаштоване молоде покоління, яке пройшло гарт і отримало розуміння військової справи в юнацькому віці. Створити активний резерв, який у разі необхідності стане до боротьби за Батьківщину.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки: