ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Захист цивільного населення під час війни – одна з основних норм Міжнародного Гуманітарного Права

Прочитаєте за: 2 хв. 12 Березня 2020, 15:46 8

Представники Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) в Україні провели дводенний семінар із військовослужбовцями підпорядкованих Командуванню морської піхоти підрозділів. Під час заходу розглядалися практичні аспекти застосування норм і принципів Міжнародного Гуманітарного Права та важливість їхнього дотримання у ході локальних військових конфліктів.

Як зазначив радник МКЧХ з роботи зі Збройними Силами України та органами безпеки України Ігор Лимаренко, такі семінари проводяться для того, щоб кожен військовослужбовець знав вимоги Міжнародного Гуманітарного Права, його основні принципи та їх дотримувався.

– Семінар складається з 2 частин. Перша – теоретична, де ми надаємо інформацію щодо діяльності, основних цілей та завдань Міжнародного комітету Червоного Хреста в Україні й безпосередньо в районі проведення бойових дій. Також теоретична частина  включає презентацію з міжнародного гуманітарного права. Практична ж складова включає спеціальні тренінги щодо застосування МГП під час планування наступальних або оборонних військових операцій у населених пунктах. Зокрема в цьому випадку наша аудиторія розбита на дві групи. В кожній визначено командира і відпрацьовано процес прийняття рішення на взяття населеного пункту. Варто зазначити, що основну увагу ми акцентували на тому, як в ході цього рішення використовуються основні принципи МГП, захисту цивільного населення, мінімізація чи уникнення руйнування важливих об’єктів цивільної інфраструктури, від яких залежить життя населення, – розповідає Ігор Лимаренко.

За словами заступника командувача морської піхоти з морально психологічного забезпечення полковника Аркадія Степаненка, для українських морських піхотинців ця тематика не є чимось новим, проте здобуті знання, безперечно, не будуть зайвими. Адже завжди потрібно пам’ятати про тих, хто не бере участі у бойових діях, але знаходиться у небезпечній зоні, і може постраждати. Тому чітке дотримання норм міжнародного гуманітарного права завжди буде важливим.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook