ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Різноманітні умови бою та широкий спектр завдань: як тренуються основні підрозділи однієї з бригади морської піхоти

Прочитаєте за: 3 хв. 7 Березня 2020, 15:55 5

На полігоні морської піхоти триває планова колективна підготовка основних підрозділів однієї з бригад морської піхоти. Особовий склад підрозділів на штатній техніці практично відпрацьовує всі основні елементи перед початком тактичних навчань з бойовою стрільбою.

Заняття відбуваються цілодобово, вдень і вночі. На окремих навчальних місцях тренуються танкісти, зенітники та бригадні артилеристи. Головним завданням цих тренувань є практичне відпрацювання різних елементів бою як в наступі, так і під час оборони. Морські піхотинці проходять підготовку у складі  малих підрозділів.

Наприклад, за легендою тренувань, після того, як  умовний противник вичерпав сили для наступу й зайняв оборону на визначених рубежах, танковий взвод морпіхів повинен був контратакувати й вибити з позицій ворожу техніку та живу силу. Тут танкісти застосовували тактичні прийоми країн НАТО, але враховуючи власний бойовий досвід. Слід сказати, що взвод діяв у складі чотирьох модернізованих танків Т-80, які були поділені на маневрену групу та групу вогневого ураження. Тобто дві машини здійснювали  наступальні дії, а інші дві, маневруючи, прикривали їх із флангів.

Як відзначив командир танкової роти, його підлеглі діяли дуже ефективно. Заняття тривало всього декілька хвилин, і за цей час всі визначені цілі було вражено.

– Головна мета цього заняття полягала в удосконаленні навичок командирів щодо постановки та відпрацювання бойового наказу, а також управління під час бою та ведення вогню, – зауважив офіцер.

На іншому навчальному місці свої вміння відточували протитанкісти. Окрім розрахунків протитанкових гармат, тут свої заняття проводили й розрахунки протитанкового ракетного комплексу «Стугна-П».

– У норматив вклалися, комплекс розгорнули вчасно, за командою, – поділився враженнями командир розрахунку протитанкового ракетного комплексу «Стугна-П». – Розгортання на бойових позиціях, засідка тощо. Під час тренувань намагаємося  моделювати різноманітні ситуації, які можуть виникнути в бойових умовах.

За словами начальника табірного збору підполковника Андрія Шейка, дії особового складу показали, що заняття з індивідуальної підготовки, які проводились на початку року в пункті постійної дислокації, не минули даремно. Помилок майже не було, усі діяли згідно з розрахунками, за нормативами, і, як результат, повністю виконали поставлені завдання.

– Більшість офіцерів мають бойовий досвід, ніхто не викладає підлеглим шаблонний матеріал. Майже всі ситуації, які відпрацьовували на тренуваннях, мали місце під час виконання бойових завдань на Сході нашої країни, – підсумував  підполковник Андрій Шейко.

Наразі завершився лише перший етап підготовки, який переходить у тренування батарей, дивізіонів і, як фінал, бригади.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram