ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як жінки прийшли в армію

Прочитаєте за: 2 хв. 5 Березня 2020, 19:21 6

Нині питання справедливої гендерної політики стало одним з актуальних у державі. Тепер українки нарівні з чоловіками беруть участь у розбудові нової армії. Вони освоюють військові, зокрема і бойові, професії. Отримали рівний доступ до військової кар’єри — з однаковим із чоловіками обсягом відповідальності.

Засади гендерної рівності в ЗС України успішно впроваджують й вони еволюціонують. Міністерство оборони України повністю взяло на себе виконання цілей партнерства з НАТО у гендерних питаннях. Створено якісний алгоритм, який охоплює всі аспекти, що відповідають національному плану. Передусім це забезпечення жінкам перспективи кар’єрного зростання.

Якщо переглянути ситуацію з гендером в арміях світу, то за кордоном розвивають практику широкого залучення жінок на військову службу.

З чого все починалося?

Першою країною, де жінок залучили до збройних сил, стала Канада — 1895 року. Їх приймали на військову службу в мирний час не тільки у структури забезпечення, а й у бойові частини.

У 1917-1919 роках у складі Британських збройних сил сформували Жіночі королівські військово-повітряні сили, Королівський допоміжний корпус ВМС і Жіночий легіон секції автотранспорту.

Велика Британія стала однією з небагатьох держав, що дозволили жінкам служити в усіх родах військ та обіймати керівні посади.

Майже рік тому Україну відвідала представниця Великої Британії капітан фрегата Королівських ВМС «Дункан» пані Елеонор Стак. Вона командувала найбільшим військовим кораблем Британії, поки навколо кружляли сімнадцять російських винищувачів. В Україні вона зустрічалася з нашими військовими.

Ізраїльських жінок відправили воювати ще під час війни за Незалежність у Палестині в 1948-му. Тоді новій державі гостро бракувало бійців. Тож жінок активно залучили до оборонної діяльності.

В армії США жінки розпочали службу в 1942-му. Першою жінкою в історії, яка очолила Командування сил армії США, стала генерал-лейтенант Лаура Дж. Річардсон у 2018-му. Вона пішла служити 1986-го. Ще у 16 років отримала ліцензію пілота, тому більшість її досягнень пов’язані з авіацією. У 2012-му стала першим заступником командувача дивізії, відомої як «Перша команда Америки».

У Швеції приймання жінок на службу на добровільній основі дозволено в 1980 році. Закон гарантує їм рівні з чоловіками можливості з обіймання будь-яких посад.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook

Захищаємо світ

00
00
00
Інфографіка, Історія, Публікації