ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Військово-морську освіту пропонують будувати на основі екстериторіального принципу

Прочитаєте за: 3 хв. 4 Березня 2020, 14:51 0
????????????????????????????????????

У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького втретє відбувся круглий стіл «Військово-морський флот України: історія, сьогодення, перспективи. Реалізація Морської доктрини: передумови її військової та економічної безпеки».

Учасниками стали командувач ВМС України (2014‒2016 рр.) віцеадмірал Сергій Гайдук, офіцери ВМС України, політики, науковці та члени ГО «Асоціація ветеранів ВМС України».

Капітан 3-го рангу Олександр Калько розповів про необхідність підготовки морських кадрів ще на рівні середньої освіти й створення в Україні мережі військово-морських ліцеїв.

Він запропонував створити Черкаську філію Військово-морського ліцею ‒ як основу «екстериторіального контингенту». Щоб формувати позитивне ставлення до служби на морі серед молоді, яка мешкає на континентальній Україні. Мова не лише про освіту чи форму (зовнішній вигляд), а й про перспективи морських походів, становлення «морського середовища» ‒ навіть у родині ліцеїста. Щоб військово-морські ліцеї розташовувались не тільки у приморських містах, а й глибоко на материковій частині країни. Тоді буде дотримано принцип екстериторіальності, який є надзвичайно важливим з огляду на події, що сталися у 2014 році в Криму.

Віцеадмірал Сергій Гайдук додав, що підрозділи Збройних Сил та інших складових сектору безпеки і оборони, що дислокувались у Криму, комплектували переважно з місцевих мешканців, а у ВМС ця пропорція сягала близько 80%.

‒ На окупацію Криму можна дивитися і з точки зору державної морської політики. Крим заселений нерівномірно. Більшість населення зосереджена у портових містах – Євпаторії, Севастополі, Ялті, Феодосії й Керчі. Там розміщена морська інфраструктура, виросло не одне покоління моряків, утворилися династії. За відсутності послідовної державної морської політики, чи можна було розраховувати на патріотичний (проукраїнський. – Ред.) підйом цих верств населення? – запитав під час круглого столу Сергій Гайдук.

Водночас він зазначив, що з 2014-го в Україні фактично «з нуля» відтворені й функціонують навчальні заклади: факультет ВМС та відділення військової підготовки морехідного коледжу технічного флоту Одеського національного морського університету, Військово-морський ліцей імені віцеадмірала Володимира Безкоровайного, навчальний центр ВМС.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook

Захищаємо світ

00
00
00
Вишкіл, Новини