ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Життя після війни… Як розпочати з чистого аркуша?

7 Лютого 2020
Життя після війни… Як розпочати з чистого аркуша?

Вони вже перемогли. Повернулися з війни й не зламалися. Щороку більшає українців, які певний час самовіддано обороняли рідну землю від окупанта, а згодом передавали естафету іншим воїнам і поверталися в цивільне життя. Знайти себе після пережитого стресу – основне завдання багатьох ветеранів.

Прикладом того, як можна успішно себе реалізувати в цивільному житті, продемонстрував колишній військовослужбовець із райцентру Бережани на Тернопільщині Михайло Бойко. Ще донедавна він служив контрактником в окремому батальйоні матеріального забезпечення ЗСУ. В районі проведення АТО/ООС перевозив матеріально-технічні засоби, паливо-мастильні матеріали до ротних та батальйонних опорних пунктів. Нині ж колишній воїн успішно займається ремонтно-будівельними роботами.

Демобілізувавшись торік улітку, чоловік звернувся до місцевої районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості. Кар’єрна радниця запропонувала молодому й енергійному бережанцеві подумати над відкриттям власної справи. Відтак вирішив надавати послуги з будівництва – виконувати ремонт «під ключ». А докладніше про те, як відкрити й провадити підприємницьку діяльність, дізнався під час навчального семінару «Як розпочати свій бізнес?» у райфілії центру зайнятості. Невдовзі колишній оборонець склав та захистив власний бізнес-план.

Тепер Михайло успішно надає послуги з ремонту житлових і нежитлових приміщень, працюючи поки самостійно. Проте надалі планує залучити до роботи найманих працівників.

– Це пунктуальний, відповідальний майстер, людина слова, який вміє не лише Батьківщину захищати, а й професійно працювати, – кажуть ті, хто знає Михайла Бойка.

У Тернопільському обласному центрі зайнятості повідомили: Михайло далеко не єдиний учасник бойових дій, хто скористався їхніми послугами й знайшов роботу в цивільному житті. За словами директора ОЦЗ Василя Олещука, у 2019-му послугами «біржі праці», як кажуть у народі про центр зайнятості, скористався 741 безробітний мешканець області з-поміж військових, які брали участь в АТО/ООС. 197 ветеранів торік вдалося працевлаштувати. 6 колишніх воїнів із майже двох сотень відкрили власний бізнес, отримавши одноразову допомогу з безробіття для організації підприємницької діяльності.

Найбільше, звітують у Тернопільському обласному центрі зайнятості, а це 45% вчорашніх захисників, працевлаштовані у сільському, лісовому і рибному господарстві, також у переробній промисловості.

Станом на 1 лютого 2020 року для понад 300 колишніх воїнів із Тернопільщини триває пошук місць праці. А це означає, що невдовзі чекатимемо нових успіхів від людей, які вміють захищати Вітчизну.

19

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Life story