ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Верховний суд зобов’язав Вінницьку мерію надати учаснику бойових дій інформацію про вільні земельні ділянки

17 Лютого 2020
Верховний суд зобов’язав Вінницьку мерію надати учаснику бойових дій інформацію про вільні земельні ділянки

Отримати учаснику бойових дій інформацію про вільні ділянки ще той джекпот. Втім, у Вінниці знають, як вирішити цю проблему. Зіштовхнувшись з відмовою в доступі до інформації – йдуть до суду. Так, зокрема, трапилось і в справі з ветераном АТО на ім’я  Дмитро.

У 2017 році офіцер звернувся до Вінницької мерії з вимогою надати йому перелік вільних земельних ділянок під забудову, що безкоштовно надаються учасникам бойових дій. Проте отримав відповідь – там не знають про такі землі, оскільки не проведена їх інвентаризація. Але чоловік спокійно може купити вільну землю на аукціоні.

За словами Сергія Корнійчука – адвоката, який представляв інтереси Дмитра, такі справи – непоодинокі, але довготривалі в судовій практиці.

– Суд першої інстанції його позов повністю задовольнив і зобов’язав Вінницьку міську раду надати такий перелік вільних земель, – говорить адвокат. – Натомість Апеляційний адміністративний суд став на сторону міської ради. І тільки нещодавно Верховний суд підтвердив рішення міського суду і скасував рішення апеляційного.

Тепер мерія зобов’язана надати Дмитру повну інформацію з переліком усіх вільних земельних ділянок, що можуть бути передані під забудову безкоштовно.

– У Постанові Верховного суду роз’яснено, що згідно з даними Держгеокадастру станом на 2016 рік у межах міста Вінниці площа земель, що не надані у власність або постійне користування, становить 483 га, – говорить адвокат. – Тобто, землі були, але мерія свідомо не надала інформації про ці ділянки. А згідно з ЗУ «Про доступ до публічної інформації» така інформація має надаватися виконавчими комітетами сільських і міських рад протягом 5 робочих днів із часу отримання запиту.

Оскільки справа ще не завершена і дані не надано, Сергій Корнійчук тримає її на постійному контролі.

– Я прослідкую – чи подала міська рада звіт до суду про виконання рішення, на яке в них є 10 днів. Якщо цього не зроблено – подам клопотання про накладення штрафу на міського голову і відкриття кримінального провадження щодо навмисного невиконання судового рішення. Також зможемо звернутись і до Європейського суду з прав людини.

Адвокат зазначає, що умисне невиконання вироку, рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили, або перешкоджання їх виконанню службовою особою – карається штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до трьох років.

11
1

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Мітки:
Новини