ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У відповідь на російські «авантюри», Британія формує ескадрилью «мисливців за субмаринами»

6 Лютого 2020, 13:43
У відповідь на російські «авантюри», Британія формує ескадрилью «мисливців за субмаринами»

На авіабазі повітряних сил Королівського військово-морського флоту «Кінлосс» у Шотландії представлено новий патрульний літак Boeing P-8 Poseidon («Посейдон»). Як заявляє командування, його використовуватимуть для захисту Сполученого Королівства від російських балістичних ракет і субмарин. Командувач повітряних сил Королівського військово-морського флоту – головний маршал авіації Майк Віґстон у зв’язку з цим наголосив: цей літак є відповіддю на дедалі більшу агресивність Росії, повідомляє Радіо Свобода.

Мисливець за підводними човнами «Посейдон» став першим із дев’яти літаків, які надходять на озброєння повітряних сил Королівського військово-морського флоту в рамках британської оборонної програми осучаснення бойової техніки вартістю 3 млрд фунтів стерлінґів. Літаки цієї серії озброєні спеціальними антикорабельними ракетами й торпедами.

Перш за все, як зазначає командування Королівського військово-морського флоту, ескадрилья «Посейдонів» має поліпшити здатність відстежувати цілі противника над і під поверхнею морських рубежів Сполученого Королівства. 9 літаків «Посейдон» також розглядають як безпосередню відповідь дедалі більш ворожим діям російських підводних човнів біля берегів Британії. Експерти зазначають, що рівень загрози, що нині становлять російські субмарини у північній частині Атлантичного океану, сягнув найвищої позначки з часів завершення Холодної війни.

Головний маршал авіації Майк Віґстон наголосив, що переозброєння і посилення здатності Сполученого Королівства протистояти російській загрозі надішле потужний сигнал Росії, який свідчитиме, що британські збройні сили перебувають у повній готовності й кожен агресивний крок Кремля не залишиться поза увагою.

‒ Нові «Посейдони» є британською реакцією на дедалі більший авантюризм і агресію Росії щодо її сусідів, а також далеко за межами російських кордонів. Упродовж останніх 10 років ми спостерігали дедалі активніші прояви агресивної поведінки Москви, – заявив головний маршал авіації Майк Віґстон.

Командувач повітряних сил Королівського військово-морського флоту підкреслив, що нехтування Росією міжнародним законодавством як в Україні, так і в Грузії, Сирії просто змушує британських військових постійно бути напоготові й поліпшувати оборонні здатності війська.

‒ Коли ми бачимо «послужний список» Росії впродовж останніх 10 років – від Грузії до Криму, а також в іншій частині України, і аж до того, що вони чинять вбивства на вулицях Сполученого Королівства, стає цілком очевидно: ця країна аж ніяк не грає за правилами, – заявив Майк Віґстон.

Командувач операціями Королівського військово-морського флоту контрадмірал Саймон Асквіт зазначив: літаки нового покоління «Посейдон» стануть у буквальному розумінні очима й вухами британських військових на морі. Асквіт додав, що переозброєння війська сучасними літаками має стати пересторогою для занадто активних планів Кремля і пересувань російських військових суден у цій частині світу.

Важливим моментом прийняття на озброєння британським військом літаків «Посейдон» є і співпраця з союзниками з НАТО, зокрема США та Норвегією. Саме ці дві країни активно задіяні в протидії російській військовій активності в акваторії північної Атлантики. Відтак, згідно з планами британського командування, американська й норвезька військова авіація зможуть повністю використовувати британські авіабази в Шотландії. За словами контрадмірала Саймона Асквіта, Росія здійснила доволі зухвалий крок, надіславши торік у жовтні 10 підводних човнів до Атлантики, отже, цілком логічно, що британські військові задіяли союзників з Альянсу задля приборкання російської загрози.

Фото з сайта ukdefencejournal.org.uk

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Новини світу та України, Публікації