ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Мінську домовилися про нову ділянку розведення

13 Лютого 2020
У Мінську домовилися про нову ділянку розведення

На засіданні Тристоронньої контактної групи в Мінську практично домовилися про нову ділянку розведення сил та засобів на Донбасі — Гнутове. Над погодженням інших ділянок, які пропонувала українська сторона, триває робота, повідомила за підсумками засідання прессекретарка Леоніда Кучми Дарка Оліфер на своїй сторінці у Facebook. Цікаво, що засідання Тристоронньої контактної групи відбулося саме 12 лютого у п’яту річницю підписання Мінських угод.

«Практично узгоджена одна з ділянок розведення в районі н. п. Гнутове, яка раніше була запропонована українською стороною, триває робота над узгодженням інших. Акцентовано увагу на необхідності забезпечення повного та всеосяжного режиму припинення вогню, який нині порушується з боку НЗФ ОРДЛО», — написала вона.

Де вже відбулося розведення сил на Донбасі:
• у районі Станиці Луганської;
• у районі Золотого;
• у районі Петрівського.

Результати зустрічі у Мінську
• Окрім Гнутового, українська сторона пропонує розвести сили біля залізничного мосту в Станиці Луганській та біля населеного пункту Новоселівка Друга, що неподалік Авдіївки.
• На засіданні ТКГ вкотре акцентували увагу на необхідності забезпечення повного та всеосяжного режиму припинення вогню. Нині його постійно порушують збройні формування РФ.
• На забезпеченні цілковитої безпеки роботи СММ ОБСЄ наполягала українська сторона. Крім того, співробітники місії повинні мати безперешкодний доступ до всієї території України, як це передбачено її мандатом.
• У гуманітарній підгрупі передали уточнений список людей, яких Україна прагне звільнити. Водночас сторони надали пропозиції щодо методики пошуку зниклих безвісти.
• До наступного засідання ТКГ в Мінську мають розробити проєкт дорожньої карти з відкриття контрольного пункту в’їзду – виїзду в Золотому та Щасті.
• Підгрупа з соціально-економічних питань обговорила питання водозабезпечення всього Донбасу, які є критичними й потребують дієвих кроків усіх учасників Мінського процесу, зокрема із залученням Міжнародного Комітету Червоного Хреста.
• Українська сторона продовжує піднімати проблему повернення української державної та приватної власності на території ОРДЛО. Надано перелік підприємств, власники яких звернулися до правоохоронних органів України щодо втрати свого майна.
• У політичній підгрупі українська сторона акцентувала увагу на необхідності виконання резолюції ПАРЄ від 30 січня 2020 року. Вона містить безпосередні вимоги щодо Росії. Зокрема у документі зазначено важливість повного виконання Мінських угод з боку Кремля. Водночас від Росії вимагають припинити військове вторгнення та підтримання незаконних збройних формувань на Сході нашої країни. Україна заявила, що саме повне припинення вогню, виведення з Донбасу збройних формувань та військової техніки, відновлення контролю над кордоном є базовою передумовою для початку політичного процесу, зокрема щодо виборів.

Стежте за нами в Instagram
Інфографіка, Новини, Новини світу та України