ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Росія нарощує агресивні дії в повітрі

2 Лютого 2020, 13:32
Росія нарощує агресивні дії в повітрі

У п’ятницю, 31 січня, два російські стратегічні бомбардувальники Ту-160 пролетіли поруч із повітряним простором Канади. Про це йдеться в заяві Об’єднаного командування аерокосмічної оборони Північної Америки (НОРАД) у Twitter.

Чергова провокація в Арктиці

Російські літаки останнім часом чимало турбували своєю появою в небі жителів Балтії, а тепер літають і біля американських та канадських кордонів. Проліт Ту-160 поблизу повітряного простору Канади − не що інше, як «продовження нарощування агресивних дій» противника. У цьому впевнений глава Об’єднаного командування аерокосмічної оборони Північної Америки генерал ВПС США Терренс О’Шонессі.

НОРАД ідентифікував два бомбардувальники Ту-160 РФ, які увійшли в розпізнавальну зону ППО Канади. При цьому літаки не входили в повітряний простір США або Канади. Все виглядало як провокація, як дратування противника і «промацування» його системи ППО.

Російське МО повідомило, що політ був плановим. Його заява про такі дії авіації звучить як відверте знущання й насмішка: «Два стратегічні ракетоносці Ту-160 Повітряно-космічних сил виконали плановий політ над нейтральними водами акваторій Баренцева і Норвезького морів, а також Північного Льодовитого океану.Тривалість польотного завдання становила понад 16 годин. Під час польоту літаки дальньої авіації виконали дозаправку в повітрі», − йдеться у повідомленні, і немає жодної згадки про небезпечні маневри поблизу кордонів із Канадою.

Дійсно, повітряний простір саме там, де тривав той політ, є нейтральним, але неписані правила добросусідських стосунків говорять, що так близько підлітати не варто. Щоб не виникало жодних інцидентів. Проте Росії на це плювати, принаймні це стає зрозуміло із заяви Міноборони РФ і деяких конкретних випадків. Невідповідність слів про те, що «всі польоти російських літаків виконують у суворій відповідності до Міжнародних правил використання повітряного простору», і велика кількість випадків перехоплення цих літаків у повітряному просторі інших країн яскраво свідчить про намагання РФ приховати агресивні дії.

Льотчики дальньої авіації ВКС Росії регулярно виконують польоти над нейтральними водами Арктики, Атлантики, Чорного і Балтійського морів, Тихого океану, але майже завжди такі «навчання» виглядають як провокації й намагання «подратувати» держави НАТО і США зокрема.

Американські кораблі й російські літаки

Наприкінці грудня торік російські ВКС відверто імітували атаку на американський ракетний есмінець USS Ross, який 23 грудня йшов в Одеський порт. Два російські бомбардувальника Су-24М і один багатоцільовий винищувач Су-30СМ зробили кілька проходів поблизу корабля, імітуючи атаки на різній висоті, активно застосовуючи засоби радіоелектронної боротьби. Командир есмінця оголосив бойову тривогу, привів системи ППО в повну готовність і почав протиповітряне маневрування. Російські літаки виконали маневр, типовий для авіаційного удару крилатими ракетами, й повернулися на аеродром базування.

На жаль, це не перша провокація на морі, яку влаштували російські льотчики, порушуючи принципи міжнародного права. Найвідомішим таким випадком є атака 12 квітня 2014 року, коли пара Су-24М російських ВКС вирішили потренуватися і використовувати есмінець «Дональд Кук» як мішень. Інцидент мав досить широкий розголос у світових ЗМІ.

Подібний інцидент стався на Балтиці. 12 квітня 2016-го «Дональд Кук» проводив навчання з польською морською авіацією в 130 кілометрах від Калінінграда. Пара російських Су-24 знову вирішила використати есмінець як мішень, але цього разу все було небезпечніше − бомбардувальник перетинав курс есмінця на малій висоті всього в декількох десятках метрів від нього. Держсекретар США Джон Керрі засудив небезпечне зближення російських військових літаків із американським есмінцем і назвав інцидент «небезпечною і брудною провокацією». Керрі заявив, що американці виявили велику витримку і росіянам в цьому дуже пощастило, адже військовий корабель США, що перебував у міжнародних водах, міг би збити російський Су-24 відповідно до правил ведення бойових дій.

Щодо агресивних дій американських літаків стосовно російських кораблів чи повітряного простору РФ, то подібних випадків останнім часом зафіксовано значно менше. «Авіанальотів» на кораблі (подібні до атак Су-24) взагалі не пригадую, а щодо порушень повітряного простору – то таких інцидентів можна пригадати одиниці. Здебільшого російські винищувачі вилітали на перехоплення поблизу власних кордонів іноземних розвідників, проте жоден із них не наближався на відстань, обумовлену Міжнародними правилами використання повітряного простору. Такі вильоти на перехоплення в російських ВКС вважають «заходами бойової підготовки», і пишаються тим, що завдяки цьому не допущено жодного випадку порушення повітряного простору Росії.

А виходить все просто: росіян ніхто не провокує і не здійснює проти них небезпечних дій. Більшість держав дотримується міжнародних угод і не використовує іноземні кораблі й літаки як цілі для тренувань, а також поважає повітряний простір сусідів.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Blogger pool, Лонгрід, Новини світу та України