ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Пентагон оснащує субмарини новими ядерними боєголовками на протидію Росії

5 Лютого 2020
Пентагон оснащує субмарини новими ядерними боєголовками на протидію Росії

Оборонне відомство США офіційно заявило, що ядерні боєголовки малої потужності надійшли на озброєння окремих підводних човнів, оснащених балістичними ракетами, повідомляє Інтерфакс.

– Військово-морські сили США розмістили ядерні боєголовки малої потужності W76-2 на субмаринах із балістичними ракетами, – зазначив заступник міністра оборони США з питань політики Джо Руд.

Він нагадав, що це передбачено ще в Огляді конфігурації ядерних сил США у 2018 році. Тоді Пентагон визначив потребу «замінити боєголовки на невеликій кількості ракет, встановлених на підводних човнах». При цьому зазначалося: цей крок є відповіддю на активність потенційних противників,  як-от Росія, які вважають, що нарощування кількості ядерних зарядів малої потужності забезпечить перевагу над США та їхніми союзниками.

За словами заступника міністра оборони США, можливості нової зброї дозволять посилити стримувальний чинник і нададуть Сполученим Штатам боєздатну стратегічну зброю малої потужності, а також продемонструють потенційним противникам, що обмежене застосування ядерної зброї не дає їм жодних переваг, оскільки США можуть гарантовано і рішуче відповісти на будь-яку загрозу.

Як повідомляють деякі американські профільні видання, наразі в Атлантичному та Тихому океанах на патрулюванні перебувають дві атомні субмарини, балістичні ракети яких оснащені ядерними боєголовками малої потужності.

Відповідно до даних експертів Федерації американських учених (FAS), очікується, що боєголовками W76-2 оснащуватимуть дві з 20 ракет Trident II (D5), якими озброєний кожен із 14 американських таких підводних човнів. Потужність такої боєголовки – 5-6 кілотонн (третина від потужності ядерної бомби, яку скинули на Хіросіму). Решта 18 ракет кожної субмарини й надалі будуть оснащені боєголовками W76-1 потужністю 90 кілотонн та W88 потужністю 455 кілотонн.

Вашингтон вважає, що ядерна зброя малої потужності зменшить вірогідність повномасштабної ядерної війни і надасть США гнучкіший засіб стримування.

Фото з сайту www.navy.mil

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Мітки: ,
Новини світу та України