ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Представник штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ розкрив деталі призову офіцерів запасу в 2020 році

Важливо Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 29 Лютого 2020, 13:16

Наближається початок весняної призовної кампанії. АрміяInform уже відповідала на найпоширеніші запитання в цій темі, але тоді мова йшла про солдатів та сержантів. Сьогодні ж розповімо про особливості призову офіцерів запасу.За роз’ясненнями наш кореспондент звернувся до начальника відділу комплектування офіцерським складом управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ полковника Сергія Волкова.

– Мова йде про офіцерів запасу віком до 43 років, які не проходили військової служби, але закінчили кафедри військової підготовки, отримали військове звання офіцерського складу і перебувають у запасі. Для цієї категорії військових відповідно до Закону «Про військовий обов’язок та військову службу» передбачена військова служба за призовом для осіб офіцерського складу. Рішення про призов щороку ухвалює керівництво ЗС України. Про те, що офіцерів запасу призиватимуть 1 квітня, як сповістили деякі ЗМІ, я не впевнений. Бо терміни призову, обсяги, військово-облікові спеціальності визначать накази Міністра оборони України та начальника Генерального штабу. Наразі жодного наказу не видано, і не визначено строки, коли їх призиватимуть. Але початкова організаційно-планова робота у військкоматах із цією категорією військовиків уже триває. Збирають послужні картки, уточнюють картотеки, кількість цих офіцерів, − зазначив Сергій Волков.

За його словами, відповідальність і організацію цієї роботи покладено на військові комісаріати, де офіцери перебувають на обліку. Там їх оповіщують, туди з’являються і проходять медогляд. Але вже після того, як визначать обсяги облікових спеціальностей. Ці офіцери мають відповідати умовам для проходження служби за станом здоров’я і не мати відстрочок. На цю категорію розповсюджено такі ж відстрочки, як і для строковиків.

– Потім у військкоматах проведуть атестаційні комісії, і після цього офіцерів можуть призвати на військову службу − на 18 місяців. Призивають шляхом зарахування слухачами курсів перепідготовки й підвищення кваліфікації військових вишів. Три місяці дано на підготовку за військово-обліковою спеціальністю. І потім – призначення для проходження військової служби до, як правило, не бойових частин ЗСУ, − підкреслив полковник Сергій Волков.

Він уточнив, що офіцерів запасу не залучають до участі в операції Об`єднаних сил. За 6 місяців із дня призову вони можуть укласти контракт на проходження військової служби строком від 1 року. От якщо укладають контракт, то їх можуть залучити до участі в ООС. Після закінчення 18-місячного терміну служби їх звільняють встановленим порядком у запас.

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
«Агенція оборонних закупівель» уклала перший прямий контракт зі шведським виробником

«Агенція оборонних закупівель» уклала перший прямий контракт зі шведським виробником

«Агенція оборонних закупівель» Міноборони України уклала перший прямий контракт зі шведським виробничим підприємством під час візиту до України міністра оборони Швеції Пола Йонсона.

Прем’єр Естонії: Обіцяна Україні зброя має швидко потрапити на фронт

Прем’єр Естонії: Обіцяна Україні зброя має швидко потрапити на фронт

Прем'єр-міністр Естонії Кая Каллас закликала західних партнерів швидко надати Україні всю необхідну зброю для протистояння російській агресії.

У Міноборони розповіли, як навчають працівників ТЦК та СП

У Міноборони розповіли, як навчають працівників ТЦК та СП

Сьогодні розпочалося навчання працівників ТЦК та СП Хмельницької та Львівської областей за програмою «Особливості супроводу військовослужбовців та їхніх родин».

Олексій Данілов зустрівся з делегацією штаб-квартири НАТО — про що говорили

Олексій Данілов зустрівся з делегацією штаб-квартири НАТО — про що говорили

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов наголосив, що процес деколонізації росії є викликом для цивілізованого світу.

Унікальна акція: кримськотатарський прапор, пошитий у Краматорську, підняли над Кримом

Унікальна акція: кримськотатарський прапор, пошитий у Краматорську, підняли над Кримом

Зустріч «Кримський спротив. Слово свідка» відбулась до Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя у просторі виставки «Україна — розп’яття» Національного музею історії України у Другій світовій війні.

Поранення на фронті: розмір виплат у 2024 році

Поранення на фронті: розмір виплат у 2024 році

З власного досвіду можу сказати, що перебуваючи у госпіталі чи лікарні, далеко не одразу задаєшся питанням про те, що мають виплатити у разі поранення, адже виникає чимало запитань більш важливих: що із побратимами, які, можливо, також були поранені, що зі зброєю та спорядженням, бо це «інвентарка», яку потрібно здавати, а також як бути із документами тощо...

Захищаємо світ

00
00
00