ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

На Донбасі знову зафіксовано російські комплекси радіолокаційної боротьби

Прочитаєте за: 2 хв. 28 Лютого 2020, 12:17

Місія Організації з безпеки та співпраці в Європі на Донбасі вчергове виявила новітні російські комплекси радіоелектронної боротьби (РЕБ), що свідчить про продовження зусиль Росії з «глушіння» безпілотників Спеціальної моніторингової місії та перешкоджання її роботи на окупованих територіях.

На цьому наголосив Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні, повідомляє Укрінформ.

«Неважко зрозуміти, чому російська сторона настільки категорична у своєму небажанні повертати контроль над кордоном уряду України. Якщо це буде зроблено, то російське важке озброєння та системи озброєння не зможуть надходити в Україну. І тут я хочу звернути вашу увагу на нещодавнє виявлення СММ трьох комплексів радіоелектронної боротьби (Р-330Ж «Житель», Р-934Б «Синиця» та РБ-636 «Свєт-КУ») а також активну радіолокаційну станцію (1РЛ134 «Дунай») біля окупованої Росією Вербової Балки», – заявив Євгеній Цимбалюк.

Дипломат підкреслив, що використання таких систем «глушіння» сигналів безпілотних літальних апаратів Місії ОБСЄ в поєднанні із залякуванням спостерігачів, щоб ті відмовлялися від запуску своїх міні-БПЛА,  «залишається важливим елементом триваючих зусиль Росії щодо перешкоджання діяльності СММ в окупованих районах Донбасу».

Окремо очільник української місії при ОБСЄ вказав на обмеження свободи пересування спостерігачів ОБСЄ на окупованих територіях. Так, згідно з даними СММ, з початку року Місія зазнала «обмеження своєї свободи пересування 169 разів, зокрема 163 рази в непідконтрольних уряду районах».

Як відомо, 16 лютого безпілотник СММ ОБСЄ дальнього радіуса дії зафіксував 3 комплекси радіоелектронної боротьби (Р-330Ж «Житель», Р-934Б «Синиця» та РБ-636 «Свєт-КУ») та функціонуючу радіолокаційну станцію (1РЛ134 «Дунай») біля н. п. Вербова Балка (непідконтрольний урядові, 28 км на південний схід від Донецька).

Читайте нас в Telegram
Пані Військова. Дайджест АрміяInform 30 років Незалежності. Дайджест АрміяInform Новини світу та України