Навчально-науковий інститут фізичної культури та спортивно-оздоровчих технологій є структурним підрозділом Національного університету оборони України, який проводить підготовку курсантів, для подальшої служби на посадах…
Сьогодні біля села Вовчухи Городоцького району, що на Львівщині, відбулось урочисте відкриття й освячення меморіалу «Героям Вовчухівської офензиви». Участь у заході взяли представники влади і самоврядування Львівщини, громадських організацій та духовенства. Вони вшанували пам’ять військовиків Української Галицької Армії й поклали квіти до меморіального комплексу.
– Понад 100 років тому написано героїчну, переможну сторінку нашої історії, що лягла в основу фундаменту незалежної України. Як і тоді, нині ми боронимо рідну землю від загарбників, тисячі наших воїнів стоять на сторожі цілісності нашої держави та захищають її від ворога. Ми глибоко вдячні їм за жертовність, як і воякам української галицької армії, адже вони заради незалежної, вільної і європейської України віддали найцінніше – життя. Цей пам’ятник – символ героїзму й жертовності. Тож наш обов’язок – будувати вільну, самостійну Україну, про яку вони мріяли і за яку боролися. Слава Україні та Слава Героям!» – наголосив під час урочистостей голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький.
Також присутні виконали Державний Гімн України. А згодом військовий оркестр Національної академії виконав «Марш нової армії».
Пам’ятник символізує кільце облоги міста Львова, а також вояків Галицької Армії, які йдуть у наступ.
Довідково: Вовчухівська офензива – наступальна операція Галицької Армії з 17 лютого по 18 березня 1919 року в період польсько-української війни 1918–1919 років. Під час Вовчухівської офензиви воїни Галицької Армії перерізали залізничне сполучення між Львовом та Перемишлем у районі Вовчух, повністю оточили та взяли в облогу Львів.
Пам’ятний знак Героям Вовчухівської офензиви звели в межах програми «Охорона і збереження культурної спадщини Львівської області на 2018–2020 роки».
Після нищівного розгрому масштабних механізованих штурмів росіяни почали берегти свою «броню», але не живу силу.
Повідомлено про підозру 19-річному сумчанину, який здійснив серію підпалів автомобілів, що використовувалися військовослужбовцями.
П’ятьох посадовців харківського трамвайного депо підозрюють у заволодінні понад 3,3 млн грн на схемі з «мертвими душами».
Навчально-науковий інститут фізичної культури та спортивно-оздоровчих технологій є структурним підрозділом Національного університету оборони України, який проводить підготовку курсантів, для подальшої служби на посадах…