ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

В Україну привезли найвідомішу картину про Голодомор

Прочитаєте за: 2 хв. 25 Лютого 2020, 18:59 8

Чи не найпершим твором мистецтва про геноцид українського народу є картина українського емігранта Віктора Цимбала «Рік 1933». Полотно було написане в 1936 році й презентоване на виставці у Буенос-Айресі (Аргентина, Південна Америка). А днями картину до Києва із США доставив Юрій Савчук, історик, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту історії НАН України. Про це повідомляє музей Голодомору.

— Неможливо оцінити вартість картини Віктора Цимбала — твору, що був написаний за 3 роки після вчинення совєцькою владою геноциду українського народу, — розповіла Олеся Стасюк, директорка Національного музею Голодомору-геноциду. — Це полотно в 1936 році розповідало нашу історію там, за кордоном, в Америці. Одним з ключових завдань команди музею сьогодні є пошук і збирання унікальних артефактів стосовно 1932–33 років в Україні та за кордоном. Це допоможе створити єдиний й цілісний музей Голодомору.

Разом з картиною Віктора Цимбала Українська вільна академія наук у США подарувала Україні монографію за редакцією відомого українського художника та мистецтвознавця Святослава Гординського «Віктор Цимбал. Маляр і графік», видану в Нью-Йорку 1972 року, а також книгу спогадів сестри художника Тетяни Михайлівської-Цимбал «Спогади. Моє життя на еміграції» з дарчим написом Дори Винницької, доньки викладачки УВАН у США Марії Іщук-Варварової, яка була співавторкою вказаного видання.

Віктор Цимбал український маляр, графік і художник книги. Народився 1901 року на Черкащині. Був учасником Студентського куреня, дивом не потрапив у бій під Крутами. Доброволець Армії УНР. У 1920–1922 перебував у таборі полонених вояків УНР у Польщі. 1923 року Цимбал переходить кордон і залишається в Празі. Там закінчив українську Студію пластичного мистецтва й Художньо-промислову школу. Потім емігрував до Аргентини. Перебуваючи в еміграції в цій далекій країні, він не поривав контактів з Україною. Художник глибоко переживав Голодомор, що спонукало до написання одного з найвиразніших творів, присвячених геноциду — «Рік 1933».

Картину вважають вершиною досягнень митця в поєднанні глибокого історіософського змісту з дозрілою мистецькою формою. Віктор Цимбал зобразив тему Голодомору не ілюстративно, а символічно: померлі від голоду матір з дитиною піднімаються в Небо. Образи виражають порив угору і велич спокою вічності.

У березні кожний охочий зможе побачити картину «Рік 1933» у музеї Голодомору в Києві.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook

Захищаємо світ

00
00
00
Анонс, Новини