ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Стрільба великого калібру

Прочитаєте за: 4 хв. 21 Лютого 2020, 11:13 25

В Об’єднаних силах пройшов конкурс на найкращий артилерійський розрахунок

На одному з полігонів у районі проведення операції Об’єднаних сил відбувся конкурс на найкращий артилерійський розрахунок ОС. У конкурсі взяли участь 19 розрахунків із різних артилерійських, механізованих, мотопіхотних, гірсько-штурмових та десантно-штурмових бригад, що залучені до проведення операції. Вони були представлені вісьма видами артилерійських систем калібрів 100, 122 та 152 мм – як ствольна й самохідна артилерія, так і реактивні системи залпового вогню.

Конкурс відбувався у два етапи, що тривали 4 дні. Перший – спортивна номінація, у рамках якої розрахунки показали свою фізичну підготовленість, витривалість, вміння й навички евакуйовувати поранених тощо. Другий етап – спеціальна підготовка, тривав найдовше. По-перше, він і так був розділений на кілька днів: у перший воїни-артилеристи змагалися у приведенні гармати у бойове положення, орієнтуванні її в основному напрямку стрільби, виставленні гарматного коліматора, зміні напрямку і дальності вогню в ході ведення бойової стрільби, а також переведенні гармати в похідне положення для здійснення переміщення. І, нарешті, у другий день відбулися практичні стрільби, під час яких гармаші вже змагалися у влучності й правильності виконання правил стрільб та дотриманні заходів безпеки при цьому. Втім свої корективи внесла погода: туман того дня тримався до опівдня, тож початок практичних стрільб довелося відтермінувати.

– Звичайно, якби це була бойова обстановка й ми мали б давати вогневу відповідь противнику, ми б здійснили це миттєво і наші розрахунки, я впевнений у цьому, не схибили б, – переконаний голова конкурсної комісії, начальник ракетних військ і артилерії Об’єднаних сил полковник Богдан Союшкін. – Але ж це – змагання, тож ми вирішили дати хлопцям можливість показати себе якнайкраще. Зокрема в ураженні цілі з першого пострілу. Тож зачекали, доки бодай трохи розсіється туман, і лише тоді розпочали стрільбу.

У спортивній номінації найкращі результати показав розрахунок БМ-21 «Град» однієї з десантно-штурмових бригад, умовне «срібло» дісталося розрахунку МТ-12 «Рапіра» окремої артилерійської бригади, ну, і третій результат вибороли гармаші Д-30 тієї ж десантної бригади.

Набагато складніше було конкурувати у влучності. Тут розрахунки з різних видів і родів військ показали різний рівень підготовки, втім усіх єднали високий професіоналізм і відмінний вишкіл. Хтось продемонстрував свою здатність вражати цілі з першого пострілу, хтось вразив злагодженістю дій розрахунку, хтось – ідеальним станом озброєння.

– Стрільби розрахунки виконували напівпрямим наведенням, – пояснив полковник Богдан Союшкін. – Для протитанкової артилерії – прямим наведенням, по цілях на відстані 800-900 метрів. Перед розрахунками артилерійських систем 2С1 «Гвоздика», Д-30, Д-20 «Хітин», 2С3 «Акація», 2А65 «Мста-Б» та 2А36 «Гіацинт-Б» стояло завдання влучити в ціль з радіусом 15 метрів, перед реактивниками – в ціль з радіусом 30 метрів відповідно. Відстань до цілей різна, але – близько двох із половиною – трьох тисяч метрів.

У ході змагань офіцери суддівської комісії неодноразово відзначали майстерність водіїв, які підганяли вантажівки до гармат із влучністю асів – фаркоп до самого буксирувального пристрою. Також відзначалося, що розрахунки діють по-бойовому й по-справжньому виборюють кожен бал.

У результаті запеклої боротьби найкращі результати серед розрахунків 2А65 «Мста-Б», 2А36 «Гіацинт-Б» та протитанкових гармат МТ-12 «Рапіра» показали гармаші тієї ж окремої артилерійської бригади. Найвправнішими у стрільбі з Д-20 виявилися воїни окремої мотопіхотної бригади. А серед розрахунків, на озброєнні яких такі артилерійські системи, як Д-30, 2С1 «Гвоздика», 2С3 «Акація» та БМ-21 «Град» найкращими виявилися воїни-десантники.

13
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook

Захищаємо світ

00
00
00
Вишкіл, Навчання та тренування, Новини, ООС, Репортаж