ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Міноборони презентувало Концепцію державної політики щодо цивільного контролю над силами оборони

Прочитаєте за: 2 хв. 20 Лютого 2020, 17:30 1

У Києві відбулася публічна консультація з обговорення проєкту Концепції державної політики з досягнення Цілі 15.3 «Українці мають реальні інструменти цивільного контролю над силами оборони», яка визначена Міністерству оборони України Програмою діяльності Кабінету Міністрів України.

Проводив зібрання та презентував документ заступник Міністра оборони України Олександр Поліщук.

До обговорення також долучилися представники законодавчої та виконавчої влади, Міноборони та Генерального штабу ЗСУ, Національного університету оборони України імені Івана Черняховського, експерти й науковці, активісти громадських організацій, представники міжнародних інституцій.

«Для того, щоб виконати всі завдання, які стоять перед нами у рамках Програми діяльності уряду, Міністр оборони визначив одинадцять пріоритетних напрямів на 2020 рік. Ціль з досягнення цивільного демократичного контролю над силами оборони прив’язана до цих пріоритетів. Тому в 2020-му за вимірювальними критеріями й показниками очікуємо досягти значного прогресу та наблизити Збройні Сили до євроатлантичних стандартів», — наголосив Олександр Поліщук.

Під час дискусії учасники розглянули дорожню карту й конкретні пропозиції щодо досягнення Цілі 15.3, а також подальші шляхи її реалізації. Зокрема обговорені питання забезпечення надійного цивільного демократичного контролю над силами оборони відповідно до євроатлантичних стандартів, обізнаності та популяризації принципів цивільного контролю серед військових і широких верств населення, підвищення прозорості оборонного бюджету та вдосконалення системи захисту прав військовослужбовців.

У ході обговорення порушили і питання формування нової Громадської ради при Міноборони, можливість створення посади Уповноваженого Президента з прав військовослужбовців ЗСУ.

Довідково:

Програма діяльності Кабінету Міністрів України, схвалена Верховною Радою України 4 жовтня 2019 року, визначила чіткі цілі, основні орієнтири та напрями роботи урядової команди, спрямовані на розв’язання конкретних проблем громадян і створення умов для забезпечення позитивних зрушень у повсякденному житті українців.

Міністерство оборони України визначено відповідальним за досягнення Цілей 15.1, 15.2, 15.3, 15.4, 15.5.

Ціль 15.3 «Українці мають реальні інструменти цивільного контролю над силами оборони»:
‑ забезпечення надійного цивільного демократичного контролю над силами оборони відповідно до євроатлантичних стандартів;
‑ забезпечення захисту прав військовослужбовців та членів їхніх сімей.

Презентація

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook