ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Оксана Коляда: «Наша стратегічна ціль — зробити спорт доступним для кожного ветерана»

Прочитаєте за: 3 хв. 19 Лютого 2020, 17:44 1

Сьогодні відбулась міжвідомча нарада з питань спортивної реабілітації ветеранів, повернення до мирного життя учасників бойових дій, які зазнали травм — як фізичних, так і моральних. Обговорили й подальший розвиток адаптивних видів спорту в Україні.

Участь у дискусії взяли: Міністерка у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Оксана Коляда, представники проєкту Трастового фонду НАТО з медичної реабілітації в Україні, Crown Agents в Україні, науково-дослідного інституту Національного університету фізичної культури та спорту, Департаменту реабілітації та соціальної реадаптації, Мінсоцполітики й інші.

— Наша стратегічна ціль — зробити спорт доступним для кожного, забезпечивши інфраструктуру, розгалужену систему й можливість за місцем проживання займатися будь-яким спортом і таким чином реабілітуватись і повертатись до нормального життя. Адже ми мали проблеми, коли починали Invictus Games. Тоді ветерани казали, що ці змагання існують для обраних, а ветеранський спорт не має масового характеру. Тому важливою складовою є також і просвітницька робота, — наголосила під час наради Оксана Коляда.

Також вона вчергове подякувала іноземним партнерам, які приїхали обмінятись досвідом з національною командою «Нескорених».

— Учора на відкритому тренуванні Invictus Games я отримала справжнє задоволення від тих результатів, які ми побачили. Завдяки вашим порадам і допомозі ми вийдемо на ефективний рівень реабілітації кожного ветерана за чіткою та грамотною програмою, — додала урядовець.

Зі свого боку радниця Управління міністра оборони США Марша Гонзалес поділилась американським досвідом, зазначивши, що в США успішно діє персоналізований підхід до потреб реабілітації ветеранів, й крім того, до системи активно долучаються громади.

— Ми теж були в такій ситуації 10 років тому, коли наші бійці повернулись з Афганістану. Проте крок за кроком вибудували правильну систему реабілітації, коли медична та спортивна реабілітація застосовуються комплексно. Кейс-менеджмент і персоналізована робота дають змогу працювати не тільки з кожним ветераном, а й з їхніми родинами чи опікунами. Додам, що командний спорт — найкраща реабілітація для військових і ветеранів, які зазнали травм, — наголосила Марша Гонзалес.

Учасники міжвідомчої наради з’ясували, що наразі серед проблемних питань залишаються такі, як безбар’єрність об’єктів, які вже існують, лікування «невидимих травм» і відновлення ментального здоров’я, створення запиту на тренерів, які надалі займатимуться спортивною реабілітацією ветеранів.

— За результатами наради сформулюємо протокол, який проведемо на офіційному рівні через Мінветеранів. Головною метою у подальших кроках стане створення робочої групи чи іншого інструменту, який дасть змогу опрацювати питання реабілітації й персоналізованої опіки над кожним ветераном, — підсумувала координатор організаційного комітету «Ігор нескорених» в Україні, директор Центру стратегічних комунікацій StratCom Ukraine Оксана Горбач.

Фото Дмитра Юрченка

10
1

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook