ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Пейнтбольні «трьохсоті» та «двохсоті» одразу розповіли, хто в бою схибив

Прочитаєте за: 4 хв. 18 Лютого 2020, 14:41 1

Як повідомляла АрміяInform, у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного триває польовий вихід слухачів Курсів лідерства офіцерського складу тактичного рівня.

Гра, яка сприяє візуалізації навичок

Сьогодні ми проводимо завершальне заняття в циклі навчання управління діями бойових груп у населеному пункті. Задля досягнення максимальної реалістичності воно відбудеться на навчальному комплексі «Бій у населеному пункті». Крім того, використовуватимемо пейнтбольне спорядження. Уражені кольоровими кульками, з піднятими руками покидають «поле бою». Інші продовжують виконання поставленого завдання, – інструктував старший викладач кафедри тактики факультету бойового застосування військ Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного полковник Олег Ящишин.

Вже за мить слухачі, поділившись на бойові групі, обмотували рукави червоним і зеленим скотчем. Одні мали боронити будівлю, інші – захопити її і зачистити приміщення. Невдовзі їхні веселі очі й усмішки сховала лицева маска – найголовніший елемент захисту. Всі пожвавішали, наче попереднього виснажливого тренування й не було, прагнучи якомога швидше розпочати це нетипове заняття.

«Вперед!» – пролунав наказ командира групи. «Двійки» та «трійки» чим хутчіш побігли штурмувати об’єкт. Та, не минуло і хвилини, як дехто з піднятими руками і красномовно «розмальований» пострілами з маркера покидав колег по команді.

– Тобі печінку розірвало, а тобі півголови знесло, а тебе взагалі зрешетили так, наче ти і не ховався від ворога. Хоча це гра, але вона показала ваші помилки в підході до будівлі, занятті безпечної позиції й роботі всередині приміщення. На війні це були б останні хвилини вашого життя! – констатував полковник Олег Ящишин.

За словами офіцера, це перше заняття для слухачів Курсу лідерства з застосуванням пейнтбольного спорядження. Хоча на кафедрі тактики видового навчального закладу такі тренування з курсантами проводять регулярно.

– Вони сприяють візуалізації навичок, спонукають діяти з озиранням на ймовірні дії противника і свідоміше застосовувати набуті знання, – аналізує офіцер.

А що тоді система «MILES»?

 

Слід зауважити, що пейнтбольне спорядження слухачам видають на полігоні. Його в достатній кількості закупили саме для навчальних потреб. І тепер це не дивовижа, а добра практика для підготовки майбутніх офіцерів.

– Пістолет для пейнтболу називається маркер. Він складається з балону зі стислим повітрям, прицільного пристосування і бака чи магазину для кульок. Балона вистачає на кількасот пострілів. На середній потужності дальність стрільби становить 40-50 метрів. Чого в умовах такого навчання вистачає, щоб перекрити всі зони. У бак входить до 200 кульок, але видаємо по 30-40, що нагадує ємність магазина. Це для того, щоб військові контролювали розхід боєприпасів, – зауважив полковник Олег Ящишин.

Вага кульки 8-10 грамів, а її швидкість може сягати 90 метрів за секунду. Це достатньо, аби вразити рухому ціль. А постріл з невеликої дистанції може залишити і синець на тілі!

– Під час виконання вправи із застосуванням пейнтбольного спорядження ти уважніший, бо знаєш, що в тебе можуть поцілити. Тут поєднано психологічний чинник з можливим фізичним больовим ефектом. Такі заняття цікавіші, ніж з використанням системи «MILES». Гравці можуть одразу побачити влучність і спритність або неповороткість й неправильну тактику дій, – поділився враженнями молодший сержант Арсеній Луценко.

За словами полковника Олега Ящишина, під час виконання вправ на невеликій ділянці місцевості, роботі у «двійках» і «трійках», справді краще використовувати пейнтбольне спорядження. А для відпрацювання дій від відділення і вище, тим паче на значному просторі – ефективнішою є система «MILES».

– На наступному польовому виході наші слухачі діятимуть як командири відділення. Плануємо там застосовувати спорядження «MILES». Матеріально-технічна база Академії дозволяє до кожного заняття підходити індивідуально, застосовуючи різні й цікаві методи навчання, – додав старший викладач кафедри тактики полковник Олег Ящишин.

А польовий вихід слухачів Курсів лідерства офіцерського складу тактичного рівня Національної академії сухопутних військ наразі триває.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Вишкіл, Репортаж