ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Вінниці говорять про національну пам’ять

Прочитаєте за: 2 хв. 14 Лютого 2020, 12:43 0

Про події 100-річної давнини, паралелі та висновки з уроків історії говорили у військових частинах Вінницького гарнізону. У військових зв’язківців історик Богдан Галайко, представник вінницького осередку Українського інституту національної пам’яті, розповідав про спроби становлення української державності, її незалежності та про важливість спільного бачення історичних і сучасних подій.

Водночас начальник відділу національно-патріотичного виховання вінницького обласного молодіжного центру «Квадрат» Андрій Мельничук зауважив, що нині важливо не тільки розуміти та знати історію, а й ідентифікувати себе українцями. Також, окрім виступів гостей, присутні мали змогу переглянути документальний фільм «Соловей співає».

— Це унікальна стрічка, що є новаторським і монументальним дослідженням проблеми мовного питання в Україні. А ще допомагає розвінчувати міфи про українську мову, — розповідає Андрій Мельничук. — Автори стрічки намагаються знайти відповідь на запитання, чому спілкуватися в Україні XXI століття українською мовою для багатьох громадян є нонсенсом. Тому цей фільм актуальний для всіх типів аудиторії, зокрема і військових.

А от в Командуванні Повітряних Сил ЗС України під час виступу Богдан Галайко не тільки розповідав про історичну ідентичність, а й представив світлини виставки «Українське військо 1917–1921 років».

— Сто років тому значення свого війська для України було також надзвичайно важливим, як і нині. Так історично склалося, що нашій державі з перших днів існування й до сьогодні доводиться боротися з агресією сусідніх країн. У вирі цієї боротьби й формувалося українське військо. Зрештою свою історію ми маємо пам’ятати, — зауважив історик.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Історія, Новини