ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Юнак із Хмельниччини створив роботизовану руку, здатну зберегти життя саперів

Новини Озброєння та техніка
Прочитаєте за: < 1 хв. 12 Лютого 2020, 13:16

16-річний школяр Ілля Мельник з міста Славута Хмельницької області створив електронну «руку», здатну вберегти життя саперів. Розробку хлопець представив на конкурсі «Техно Україна – 2020» у Київському політехнічному інституті імені І. Сікорського.

Винахід можна встановити на робота для розмінування, оснащеного відеокамерами. Картинка з камер передається на екран, установлений у безпечному місці: в бліндажі, бетонному перекритті чи за рогом будинку. Сам сапер, без ризику для життя, спостерігає за монітором, надівши спеціальну рукавичку. За її допомогою він може дистанційно знешкодити міну чи будь-який інший невідомий або саморобний вибуховий пристрій. Адже механічні пальці робота повторюють рухи пальців у рукавичці на кисті людини, зазначають на сайті vir.uan.ua.

Ілля каже, що почав створювати цю систему кілька місяців тому. Виготовив електронну «руку» за допомогою 3D-принтера. Наразі хлопець працює над її вдосконаленням, аби вона могла виконувати функціонал оператора з високою точністю.

АрміяInform поцікавилася думкою військових саперів з Центру розмінування оперативного забезпечення ЗСУ щодо ноу-хау юного земляка. Там підтвердили, що винахід Іллі Мельника цілком реально може бути застосований як у їхньому Центрі, так і фахівцями будь-яких піротехнічних підрозділів військових формувань. Та для цього необхідно, щоб пристрій пройшов усі погоджувальні процедури й випробування.

Фото з сайту vir.uan.ua

 

Позаштатний кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook

Захищаємо світ

00
00
00
Хочу жить