ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Уряд визначив механізм отримання статусу учасника бойових дій добровольцями

Прочитаєте за: 2 хв. 12 Лютого 2020, 14:55 3

Кабінет Міністрів України на своєму засіданні визначив чіткий механізм надання статусу учасника бойових дій членам добровольчих формувань. Про це у Twitter повідомив Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

«Добровольці, які брали безпосередню участь в АТО, зможуть отримати статус учасника бойових дій. Уряд визначив чіткий механізм надання статусу УБД членам добровольчих формувань. До цього подекуди добровольці були вимушені в судах доводити, що захищали країну на Сході»,‒ написав очільник Уряду.

Прем’єр-міністр назвав це рішення справедливим. Добровольці матимуть пільги та соціальні гарантії як учасники бойових дій і зможуть отримувати державну соціальну підтримку, допомогу щодо соціальної та професійної адаптації після повернення з військової служби.

Як повідомляла АрміяInform, 23 грудня 2019 року Президент України підписав Закон України  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання статусу та соціальних гарантій окремим особам із числа учасників антитерористичної операції» (№ 2045-1), який Верховна Рада України ухвалила 4 грудня 2019 року. Документ доповнює закон «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» переліком учасників бойових дій, які в складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, упродовж не менше 30 календарних днів, зокрема за сукупністю днів, брали безпосередню участь в Антитерористичній операції.

Згідно із законом порядок надання статусу УБД, а також позбавлення такого статусу, визначається Кабінетом Міністрів України.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки: