ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як не допустити закриття госпіталів для ветеранів?

Прочитаєте за: 2 хв. 10 Лютого 2020, 11:15 0

Тимчасова спеціальна комісія Верховної Ради з питань правового статусу ветеранів війни ініціюватиме проведення круглого столу з обговорення питань щодо недопущення зупинки роботи госпіталів для ветеранів у зв’язку з проведенням чергового етапу медичної реформи, який передбачає переведення цих установ на часткове самозабезпечення. Відповідне рішення було прийнято під час засідання, на якому обговорювалися проблемні питання щодо забезпечення функціонування госпіталів для ветеранів війни.

Під час заходу Міністерство у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб і Міністерство охорони здоров’я мають запропонувати концепцію розвитку медичних послуг, які надаватимуть безпосередньо ветеранам.

За словами заступника Міністра охорони здоров’я Дмитра Коваля, в Україні функціонує 32 госпіталі, два з яких фінансуються із державного бюджету.

– Через запровадження другої черги медичної реформи, а ці госпіталі, фактично не є лікарнями, що надають медичні послуги, які ввійшли в програму медичних гарантій, у них виникає фінансова яма в 70%. Це велика проблема для госпіталів. Для того, щоб МОЗ могло їх профінансувати, їм потрібно укласти контракт із Національною службою здоров’я, – зазначив Дмитро Коваль.

Також порушувалося питання необхідності аудиту госпіталів, аби з’ясувати, який у них рівень забезпечення обладнанням, засобами реабілітації, чи впроваджують реабілітаційні методики, скільки на рік вони можуть прийняти пацієнтів.

Як наголошували учасники засідання, ці та інші питання будуть винесені на обговорення круглого столу для пошуку шляхів їхнього вирішення.

Також під час засідання ТСК було затверджено склад робочої групи з опрацювання механізму виконання рішення Конституційного Суду №12-р/2018 від 18 грудня 2018 року щодо відновлення пільг ветеранам війни за участю представників центральних органів виконавчої влади, Уповноваженого Верховної Ради з питань прав людини, громадських і профільних організацій.

Фото автора.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки: