ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

 «Градів» у бойовиків було більше, ніж в ЗСУ на момент початку конфлікту – генерал-майор запасу Іван Лісовий

Публікації
10 Лютого 2020, 19:27
Прочитаєте за: 2 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

Навчальний семестр для слухачів кафедри військової підготовки Вінницького національного технічного університету розпочався зі спілкування з кавалером ордена Данила Галицького Іваном Лісовим. У 2015-му саме полковник запасу Лісовий, маючи за плечима величезний досвід служби у військах, взяв активну участь у розконсервації та введенні до строю артилерійських систем. За це отримав чергове звання генерал-майора і був призначений начальником ракетних військ і артилерії управління військ берегової оборони командування ВМС ЗСУ.

– У 2004 році я вийшов на пенсію з посади начальника ракетних військ і артилерії Північного ОК, займався військово-патріотичним вихованням молоді, – зазначив Іван Лісовий. – Проте, коли розпочалася війна, звернувся до керівництва Збройних Сил України надати можливість повернутися до війська. Готовий був захищати Батьківщину на будь-якій посаді. От і отримав змогу брати участь у розконсервуванні, відновленні, обслуговуванні й ремонті знятого зі зберігання артилерійського озброєння. За моєю участю введено у стрій приблизно 6 тисяч артилерійських систем.

Окрему увагу у своїй розповіді генерал-майор Лісовий приділив  ставленню офіцерів до воїнів, зауваживши, що командир повинен мати високі фахові знання:

– Ви маєте солдата нагодувати, вдягнути, навчити, виховати. Але найголовніше – повинні показати їм знання і навички, довести, що ви –професіонал. Не можна від молодшого за званням вимагати того, на чому самі не розумієтеся.

Наприкінці бесіди зав’язалася жвава дискусія. Так, на запитання про російський фейк щодо зброї у шахтах, якою користуються проросійські бойовики, Іван Лісовий зазначив:

– На зберіганні в шахтах, і це здебільшого на підконтрольній Україні території, на початок війни було десь 4 млн одиниць зброї. Насамперед, це стрілецька зброя, а не важке озброєння, як розносять російські ЗМІ. Так само зауважу і про «приховані у шахтах «Гради». «Градів» у районі проведення АТО у бойовиків було більше, ніж в усіх Збройних Силах України на момент початку конфлікту.

Такі зустрічі на військовій кафедрі ВНТУ відбуваються постійно. Адже, як зазначив завкафедри, доктор технічних наук, професор Андрій Поляков, саме під час інтерактивного живого спілкування в молоді з’являється мотивація до військової служби.

– Коли студенти спілкуються з освіченими, грамотними офіцерами, тими, хто не з чуток знає про бойові дії, це значно підвищує мотивацію молоді пов’язувати кар’єру з військом, – зауважив кореспонденту АрміяInform Андрій Поляков. – Тому постійно запрошуємо і діючих військових, зокрема частим гостем є командувач Повітряних Сил генерал-полковник Сергій Дроздов.

Кореспондент АрміяInform

Наводила ворога на Харків: за державну зраду судитимуть викладачку англійської
Наводила ворога на Харків: за державну зраду судитимуть викладачку англійської

Скерували до суду обвинувальний акт стосовно старшої викладачки англійської мови харківського виша, яка збирала розвідувальну інформацію для росіян.

Наша відповідь «молніям»: як наші ударні БПЛА б’ють ворога
Наша відповідь «молніям»: як наші ударні БПЛА б’ють ворога

Розрахунки ударних безпілотників «Блискавка» літакового типу 26-ї артилерійської бригади щодня виконують завдання на передовій.

Дивовижний рикошет: наш дрон перечепився об гілку, але спалив ворожу гармату
Дивовижний рикошет: наш дрон перечепився об гілку, але спалив ворожу гармату

Унікальне ураження російськогої арти продемонстрували пілоти 45-ї артилерійської бригади імені генерала Мирона Тарнавського.

«Кілька ракет збили мобільні вогневі групи за допомогою ПЗРК» — Юрій Ігнат про відбиття атаки росіян
«Кілька ракет збили мобільні вогневі групи за допомогою ПЗРК» — Юрій Ігнат про відбиття атаки росіян

Під час повітряного нападу ворога цієї ночі було збито 30 з 30-ти крилатих ракет, до чого долучилася винищувальна авіація, зокрема, літаки F-16, а також МВГ.

ВАКАНСІЇ
Стрілець-регулювальник у комендантське відділення

від 20000 до 120000 грн

Ковель

Центр рекрутингу української армії

Стрілець, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

Офіцер групи логістики

від 29000 до 40000 грн

Павлоград

Військова частина А4759

Водій-електрик, військовослужбовець

від 20000 до 30000 грн

Дніпро

Комендатура військових сполучень (Дніпро)

Бойовий медик

від 120000 до 190000 грн

Вся Україна

42 ОМБр

Оператор БпЛА, зовнішній пілот

від 50000 до 192000 грн

Вся Україна

42 ОМБр

ПУБЛІКАЦІЇ