ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Українське військо 1917–1921 років: збереження мілітарних традицій

MilitaryArt: мистецтво ведення війни Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 5 Лютого 2020, 10:52

В українському парламенті відкрито виставку, присвячену національному війську. Експозиція розповідає про початки Українського війська та його організацію, легендарних командирів, роди військ, однострої та відзнаки, зброю, найвизначніші військові формації й бойові операції 1917–1921 років, ушанування пам’яті й відновлення мілітарних традицій нині. Відкрив захід голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович.

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.

Антон Дробович закцентував на тому, що виставка розкриває маловідомі сторінки історії нашого війська. «Ця виставка важлива тим, що показує тяглість українського державотворення й українського війська як однієї з його ознак. У період окупації України радянською більшовицькою імперією цю інформацію замовчували. І тепер ми відновлюємо пам’ять про славних генералів, військові походи й українські перемоги», — зазначив Антон Дробович.

На відкритті експозиції завідувач сектору воєнно-історичної політики Департаменту військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України Василь Павлов підкреслив, що «останніми роками відбувається переосмислення мілітарної історії України та ребрендинг українського війська. Більшість елементів, які використовують у цьому процесі, взяті зі сторінок історії, що написані залізом і кров’ю нашого війська доби Української революції 1917–1921 років».

Про зміст виставки розповів один з її авторів — начальник наукового управління Українського інституту національної пам’яті Ярослав Файзулін. Історик зауважив, що виставка є важливою для повернення пам’яті про українське державотворення. За його словами, період Української революції є одним з найважливіших у сучасній історії. Адже саме тоді Україна здобула незалежність і стала суб’єктом міжнародних відносин.

На відкриття виставки завітав також Герой України, начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна Ігор Гордійчук.

«Такі виставки потрібні, аби сьогодні не повторювати помилок сторічної давнини. Сучасна гібридна війна ведеться за принципом DIME — Diplomatic, Information, Military, Economic. Кожна складова має працювати, інакше є загроза поразки. Тому сподіваюся, що завдяки таким заходам висновки будуть швидкими. І ми досягнемо не просто миру, а миру на переможних умовах. І візьмемо під контроль український кордон, а вже потім сядемо за стіл переговорів, але на наших умовах», — заявив Ігор Гордійчук.

Незабаром ця виставка вирушить у військові підрозділи, що названі іменами славетних діячів періоду Української революції. Електронна версія виставки.

Читайте нас у Facebook
«Кидає свіжі сили буквально з коліс» — поблизу Лимана атакують ворожі штурмовики з кількома днями підготовки
«Кидає свіжі сили буквально з коліс» — поблизу Лимана атакують ворожі штурмовики з кількома днями підготовки

На Лиманському напрямку поступово знижується якість живої сили противника.

Школи перевірятимуть приписні у смартфоні: як працює облік для 17-річних
Школи перевірятимуть приписні у смартфоні: як працює облік для 17-річних

Школи зобов’язані перевіряти військові документи учнів, і тепер основним інструментом для цього є е-ВОД.

Ворог двічі наступав у районах Злагоди та Калинівського — Генштаб ЗСУ
Ворог двічі наступав у районах Злагоди та Калинівського — Генштаб ЗСУ

Від початку доби агресор 32 рази атакував позиції Сил оборони.

Дрони, НРК, РЕБ: у 2026 році через «єБали» на фронт вже поставили понад 181 тисячу одиниць техніки
Дрони, НРК, РЕБ: у 2026 році через «єБали» на фронт вже поставили понад 181 тисячу одиниць техніки

У 2026 році військові вже замовили через Brave1 Market дрони, НРК і РЕБ за «єБали» на 14 млрд грн — поставлено більш ніж 181 тисячу одиниць техніки на поле бою.

Понад 160 млн євро для розвитку технологій: ЄС та Україна запускають нову програму
Понад 160 млн євро для розвитку технологій: ЄС та Україна запускають нову програму

Єврокомісія та Міноборони України розпочали партнерство у сфері інвестування в інноваційні й проривні технології.

Три ЗРК «Тор» та «Оса» — уражені системи ППО на окупованих територіях і в Брянській області
Три ЗРК «Тор» та «Оса» — уражені системи ППО на окупованих територіях і в Брянській області

Пілоти підрозділів Сил безпілотних систем ЗСУ змогли знайти і уразити зенітно-ракетні комплекси росіян.

ВАКАНСІЇ
Бойовий медик

від 120000 до 190000 грн

Вся Україна

42 ОМБр

Стрілець

від 21000 до 50000 грн

Калинівка (Вінницька обл.)

Військова частина А1119

Водій (кат. B, C, D), військовослужбовець

від 20500 до 20500 грн

Городок (Житомирська обл.)

Військова частина А2192

Стрілець

від 21000 до 121000 грн

Слов'янськ

1 відділ Сватівського РТЦК та СП

Водій, військовослужбовець

від 50000 до 120000 грн

Ужгород

68 окрема єгерська бригада імені Олекси Довбуша

Інспектор прикордонного контролю

від 21000 до 24000 грн

Мукачево

Мукачівський прикордонний загін

--- ---