ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як на Хмельниччині ділили землі оборони

3 Січня 2020
Як на Хмельниччині ділили землі оборони

Тривалий час землі оборони у Старокостянтинові на Хмельниччині муляли очі місцевим ділкам. У результаті скорочення військових частин у минулому в місті вивільнилося два чимало перспективних для бізнес-освоєння майданчиків. То на одній, то на іншій такій ділянці, почали зводити будинки. Перевіривши на відсутність адекватної реакції з боку військового відомства, а саме його представництва – Хмельницького квартирно-експлуатаційного відділу, на одній із сесій у 2016 році ухвалили новий Генеральний план міста, який «узаконив», на думку місцевих депутатів, самовільний перехід частини земель оборони у власність тамтешньої громади.

Хмельницький міськрайонний суд за ініціативою обласної поліції наклав арешт на 467 земельних ділянок, які перебували в користуванні Міноборони, але були відчужені Старокостянтинівською міськрадою на користь приватних осіб.

Незаконність дій згаданих посадовців підтверджує виграна Хмельницьким КЕВ справа у двох господарських судах, які скасували рішення 23-ї сесії міськради про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель.

Зокрема згідно з рішенням Господарського суду Хмельницької області встановлено факт протиправних дій з боку міської ради щодо надання дозволу на проведення інвентаризації земельних ділянок, належних квартиро-експлуатаційному відділу на праві постійного користування відповідно до Державних актів.

Торік наприкінці червня військова прокуратура Хмельницького гарнізону за матеріалами військової контррозвідки СБУ щодо неправомірних дій посадовців міськради, суть яких у незаконному відчуженні земельних ділянок Міноборони площею 90 гектарів у Старокостянтинові, відкрили кримінальне провадження. Як вважає слідство, ці чиновники вчинили незаконні дії, направлені на відчуження земельних ділянок, належних Міністерству оборони, вартість яких становить близько 200 млн гривень.

Зокрема рішення 23-ї сесії міськради надало дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою на ділянки орієнтовною площею 20, 10, і 60 гектарів. Надалі на них виготовили технічну документацію, присвоїли кадастрові номери й змінили цільове призначення на землі запасу, які згодом зареєстрували як землі комунальної власності територіальної громади, заплановані для надання громадянам під індивідуальне житлове будівництво й для інших потреб.

Водночас ще у 2016 році на одній із сесій Старокостянтинівської міської ради до депутатів довели лист-відповідь Головного квартирно-експлуатаційного управління ЗСУ на звернення міськради, де зазначено: майданчик на вулиці Заїкіна є єдиною ділянкою в області, придатною для бойової підготовки з використанням бронетехніки та проведення стрільб із застосуванням танків, артилерії, іншої військової техніки, і яку через реформування ЗС України використовуватимуть для підвищення обороноздатності держави.

Крім того, направлено зауваження до Генерального плану стратегічного розвитку Старокостянтинова, в якому зазначено, що міськрада, складаючи вказаний план, не врахувала державні інтереси і грубо порушила права Міноборони щодо використання земель оборони. Причому будь-якого узгодження з цього питання з міністерством не було.

Варто зазначити, що цей процес місцева влада подає як турботу про учасників бойових дій та сімей загиблих, яким на цих землях надано ділянки під забудову. Самих же учасників бойових дій, об’єднаних у громадську організацію «Учасники АТО міста Старокостянтинова», обурює той факт, що ця «турбота» вчиняється у протиправний спосіб і непрозоро, з порушенням вимог закону і без погодження з Міністерством оборони України.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Мітки:
Актуально, Новини