ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

В Естонії закрили російське пропагандистське інформагентство Sputnik

2 Січня 2020
В Естонії закрили російське пропагандистське інформагентство Sputnik

Фото: err.ee

Російське інформаційне агентство Sputnik Естонія призупинило роботу через звільнення всіх співробітників. Про це повідомила «Медуза» з посиланням на заяву МІА «Росія сьогодні», до якого входить Sputnik Естонія.

У заяві сказано, що співробітники агенції «змушені піти з 1 січня 2020 року через загрозу кримінального переслідування з боку влади Естонії». У МІА «Росія сьогодні» назвали дії естонської влади «правовим свавіллям» і пообіцяли відновити роботу агентства. Щоправда, росіяни традиційно «забули» згадати, що гендиректор МІА «Росія сьогодні» Дмитро Кисельов перебуває під санкціями Євросоюзу, але цинічно заявили, що їхнє агентство «незалежне від влади».

Про «незалежність від влади» російських пропагандистів наголошував ще у травні 2017-го президент Франції Емманюель Макрон під час спільної пресконференції з Путіним.

Макрон тоді заявив, що агентства «Росія сьогодні» та Sputnik були «органами впливу та пропаганди» і «поводились як урядові структури». Після першого туру виборів у Франції Макрон звинуватив Росію у втручанні в його кампанію за допомогою кібернападів і відмовлявся надати акредитацію російським медіа «Росія сьогодні» та Sputnik, звинувативши їх у публікації фейкових новин.

За інформацією «Медузи», в редакції Sputnik Естонія працювало 35 осіб. У жовтні 2019-го естонські філіали міжнародних банків заморозили Sputnik Естонія транзакції заробітної платні, податкові й орендні платежі, а орендодавець в односторонньому порядку розірвав договір на оренду офісу. А вже в грудні співробітники Sputnik Естонія заявили про листи від Департаменту поліції та прикордонної охорони Естонії, у яких йшлося, що вони мають звільнитися до 1 січня 2020 року, або на них відкриють кримінальне провадження. Причина – санкції ЄС проти РФ, під які потрапив і гендиректор «Росія сьогодні» Кисельов.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Мітки:
Новини, Новини світу та України