ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Збройних Силах на капеланській службі  – 85 священників

11 Січня 2020
У Збройних Силах на капеланській службі  – 85 священників

Торік у жовтні Головне управління морально-психологічного  забезпечення ЗС України провело дослідження з питань забезпечення душпастирської опіки особового складу військових частин та установ. 91 відсоток респондентів зазначили про необхідність штатної посади капеланів. Але разом з тим лише 46 відсотків військовослужбовців задоволені діяльністю  військових священників.

– На жаль, капелан просто фізично не може забезпечити душпастирську опіку всього особового складу, наприклад,  бригади, – розповів кореспонденту АрміяInform перший заступник начальника Головного управління МПЗ полковник Володимир Яцентюк. – Під час виконання бойових завдань батальйони перебувають на значній відстані один від одного і без транспорту священнику важко відвідувати військовослужбовців. До того ж у релігійних конфесіях недостатній резерв священників. Тому на сьогодні зі 116 штатних посад капеланів заповнені 85.

Зі слів Володимира Миколайовича,  на сьогодні статус військового священника як працівника Збройних Сил не забезпечується належним рівнем соціального захисту. Є чимало прикладів, коли капелани разом із військовими перебували під ворожим вогнем на передовій, рятували поранених, самі зазнавали поранень і травм, але не мають права набути статусу  учасника бойових дій. Інша проблема – невисока зарплатня – до 4 тисяч. Якщо частина в ППД, то капелан за житло та харчування сплачує за власний кошт…

– Коли розглядалось Положення про службу військового духовенства в Збройних Силах, у капеланів було побоювання, що вони будуть підпорядковуватися офіцерам зі структури МПЗ, – розповів полковник Яцентюк. – Але ніхто й не збирався, як кажуть, ставити до строю священників.  Капелан не має у військовій частині начальників, і йому ніхто не підпорядковується. Але він чесно може сказати в обличчя будь-кому щодо недотримання моралі, вживання алкоголю або зробити зауваження тим, хто лихословить. Підмічено, що з приходом капелана у військовий колектив, відбувається поступове очищення від багатьох негативних звичок. Різдвяні свята в пунктах постійної дислокації частин та в районі проведення ООС якраз і продемонстрували єдність намірів командирів та капеланів.

Найбільшою кількістю капеланів у військових колективах представлена Православна церква України з 55 священниками,  Українська греко-католицька церква має 17 представників, Українська вільна церква християн євангельської віри – 6, Українська православна церква (МП) – одного.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Новини